• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Orange the World

 • Kalendarz
  25 listopada - 10 grudnia 2020
 • Lokalizacja
  Gdańsk

Z inicjatywy UN WOMEN i ONZ kobiety zrzeszone w Międzynarodowej Organizacji Soroptimist International włączyły się do światowej akcji ORANGE THE WORLD - stop przemocy dla kobiet.
Soroptimist International jest międzynarodową organizacją pozarządową apolityczną i awyznaniową mającą swoje przedstawicielstwo w ONZ i Radzie Europy.

w każdą niedzielę (do 28.08), godz. 21:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
lip 9-10

sobota - niedziela, godz. 9:00 - 18:00

bilety 60 zł
ulgowy 45 zł
Kup bilet
Zrzesza ponad 100 tysięcy członkiń w 132 krajach świata.
W 2021 r będzie obchodziła 100 lecie istnienia. W Polsce działa 13 klubów.
Pierwszy Gdański Klub SI powstał w 1996 r. Wszystkie członkinie angażują się w działalność Klubu nieodpłatnie. Starają się poprawić poziom życia kobiet i dziewcząt poprzez wsparcie w osiągnięciu ich zamierzeń i planów. Środki na te cele pozyskiwane są poprzez organizowanie koncertów, które zasilają stworzony Bank Ambitnych Kobiet.
.
Kampania ORANGE THE WORLD prowadzona jest na całym świecie od 2009 r i trwa rokrocznie w dniach od 25.11( Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet) do 10.12 (Dnia Praw Człowieka)

Od czasu wybuchu COVIT-19 wszystkie dotychczasowe rodzaje przemocy wobec kobiet i dziewcząt, zwłaszcza przemoc domowa nasiliły się, dlatego ważne jest uwrażliwienie społeczeństwa na to zjawisko oraz podjęcie działań zapobiegawczych i eliminujących.

Celem podkreślenia trwającej kampanii w Polsce, Kluby SI korzystać będą z różnych środków wyrazu podświetlając inne obiekty na kolor pomarańczowy. Kolor ten sygnalizuje całą akcję w przestrzeni publicznej.

Tegoroczna kampania prowadzona przez I Gdański Klub SI odbywać się będzie pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

W pociągach PKM w Gdańsku eksponowana będzie informacja, o akcji, budynek Międzynarodowych Targów Gdańskich w Gdańsku i podświetlenie wiaduktu przy Galerii Bałtyckiej zostanie na kolor pomarańczowy, w Ergo Arenie na telebimie zamieszczona będzie reklama informująca o pomarańczowej kampanii, Radio Gdańsk i portal trojmiasto.pl zamieści na swojej stronie internetowej i kalendarzu wydarzeń informację o działaniach Soroptimist International.

Gdańskie Siostry Soroptimistki dzięki grantowi Urzędu Marszałkowskiego udzielają pomocy prawnej i psychologicznej kobietom, które ucierpiały na skutek przemocy domowej i przebywają w Ośrodku Monar Markot we Wrzeszczu.

Zachęcają wszystkich do zaangażowania się w Kampanię Orange The World

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.