stat
Impreza już się odbyła

Open'er Park - Natalia Przybysz / Mery Spolsky/ Ralph Kaminski

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Wydarzenie w ramach

Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. W 2001 roku wraz z siostrą Pauliną zadebiutowały współtworząc Sistars. Po zakończeniu działalności zespołu, Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi.

W kolejnych latach złożyła hołd Janis Joplin z "Kozmic Blues" (projektem koncertowym w 2011 i albumem w 2013 roku). Jej inspiracja bluesem, soulem, jazzem i funkiem, zakorzenionymi w amerykańskiej tradycji starych, ciepłych brzmień i vintage'owych instrumentów doprowadziły w 2014 roku do powstania albumu "Prąd". Płyta pokryła się platyną i został nagrodzony dwoma Fryderykami. W 2017 roku światło dzienne ujrzał album "Światło nocne", za który Natalia Przybysz otrzymała Fryderyka w kategorii Najlepszy Album POP. "Jak malować ogień" to trzecia solowa, autorska płyta Natalii Przybysz, która ukazała się w październiku 2019. W marcu 2021 roku ukazał się jej album koncertowy nagrany w ramach słynnego cyklu MTV Unplugged.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Obok Mery Spolsky i jej twórczości trudno przejść obojętnie. Sama pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje... głównie do myślenia. Jej słowa są szczere i odważne, ubrane w mocne elektro-techno bity i piosenkowe melodie. Na swoim koncie ma już dwa albumy "Miło Było Pana Poznać" i "Dekalog Spolsky", trzy nominacje do Fryderyków, kilka wyprzedanych tras koncertowych, miliony odtworzeń na YouTube i serwisach streamingowych. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji. Występuje na najważniejszych polskich scenach i festiwalach. Towarzyszą jej "krzyż spolsky", który niesie pomoc zagubionym sercom, czarno-białe paski i oczywiście najwierniejsi fani, czyli Ludzie Spolsky.

Ralph Kaminski to człowiek-orkiestra: wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Premiera drugiej płyty Ralpha pt: "Młodość" miała swoją premierę w 2019r. i zgarnęła nominowanację do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Alternatywa, a sam Ralph otrzymał nominację w kategorii Producent Muzyczny Roku. Z "Młodości" pochodzą single "Kosmiczne Energie", "Wszystkiego najlepszego", "Autobusy" oraz najnowszy z nich - "2009".

Nie spotkamy się jednak z Marią Peszek, która kilka dni temu wydała oświadczenie. "Niestety nie uda się nam zobaczyć na letnich koncertach. To trudna, ale na ten moment jedyna możliwa decyzja. Praca nad płytą, ale też napięcia tego pełnego turbulencji roku, wyczerpały siły. Wszystkich, którzy cieszyli się na letnie koncertowe spotkania z nami bardzo przepraszamy, że zawiedliśmy. Odbudujemy się i wrócimy do grania. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Ślijcie siły i dobre myśli. Termin premiery płyty pozostaje bez zmian - 10 września. A już w środę premiera kolejnego singla i klipu" - Maria Peszek

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • muzyka alternatywna , spotkanie , wystawa
  wrz 11-18.12
  g. 19:30
  Gdańsk, Kolonia Artystów
  OPA #06
 • jazz , muzyka alternatywna , rock
  paź 8
  piątek, g. 21:00
  Sopot, Teatr BOTO
  The Ears