stat
Impreza już się odbyła

Open'er Pak - Sokół / Rasmentalism i Rosalie

Wydarzenie w ramach

Wojtek Sokół to jeden z najprężniej działających artystów na polskiej scenie rapowej, na której jest aktywny już od 20 lat. Pierwsze formacje, które współtworzył już pod koniec lat dziewięćdziesiątych - TPWC, ZIP Skład i WWO, raz na zawsze określiły kanon polskiego hip-hopu. Dla Sokoła nie istnieją zamknięte ramy gatunkowe. Rosalie. to piosenkarka i autorka tekstów, której styl - balansujący między mainstreamem a undergroundem - najczęściej określany jest jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Rasmentalism to hip-hopowy projekt stworzony w 2006 roku przez Rasa i Menta XXL.

Jest eksperymentatorem, który wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego interpretuje z taką samą wrażliwością i celnością co uliczne historie z mrocznych obszarów wielkiego miasta. Raz refleksja i introspekcja, raz wciągająca fabularna narracja - niezależnie od przyjętej formuły Sokół artystycznie wymyka się jakiejkolwiek oczywistości. Mocny język jego tekstów zawsze miesza się z rozległymi inspiracjami i bogactwem anegdot. Do zobaczenia na koncercie 7 sierpnia!

hip-hop - koncerty w Trójmieście


Rosalie na swoim koncie ma m.in. EP "Enuff" i album "Flashback" oraz wspólne nagrania z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz 'N Dogz. W 2020 roku ukazał się jej kolejny album "IDeal". Na początku 2021 Rosalie. została nominowana do nagrody Fryderyków w dwóch kategoriach: Album roku soul, R'N'B, gospel i Utwór roku. Rosalie. wystąpi na Orange Stage 7 sierpnia.

Rasmentalism to hip-hopowy projekt stworzony w 2006 roku przez Rasa i Menta XXL. Po kilku "podziemnych" wydawnictwach w pierwszych latach działalności, zespół nagrał 5 albumów: "Za młodzi na Heroda" (2013), "Wyszli coś zjeść" (2015), "1985" (2016), "Tango" (2018) oraz "Geniusz" (2020). Koncert zespołu 7 sierpnia na Open'er Park będzie jednym z ostatnich. W tym roku zespół zapowiedział zakończenie działalności. Wstęp na koncerty od godziny 17:00

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.