stat
Impreza już się odbyła

Open'er Festival - Dzień 3 (24 opinie)

Wydarzenie w ramach

Open'er Festival - Dzień 3. Tego dnia na scenie głównej Orange Main Stage wystąpi zespół The Smashing Pumpkins. Na pozostałych scenach zobaczymy takich artystów jak: Cool Kids Of Death, G-Eazy, LP, Rosalia, Sheck Wes, Sokół. Artyści, Wykonawcy, Line Up, Bilety - Sprawdź kto wystąpi.

Relacja z imprezyfestiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


KYLIE MINOGUE
Absolutna legenda i ikona popkultury headlinerką Open'er 2019! Już 28 czerwca pojawi się wydawnictwo "Step Back in Time: The Definitive Collecton", którym Kylie świętuje ponad 3 dekady kariery. A dokładnie tydzień później specjalny koncert na Open'erze! Do zobaczenia 5 lipca w Gdyni!

THE SMASHING PUMPKINS - ORANGE MAIN STAGE
Kilkadziesiąt milionów sprzedanych płyt i dziedzictwo muzyczne rozciągające się na 3 dekady. Od czasu wydania debiutanckiego albumu "Gish", The Smashing Pumpkins wymieniani są wśród inspiracji muzycznych kolejnych pokoleń rockowych twórców. Nic dziwnego, kiedy ma się w swoim repertuarze takie kawałki, jak "Cherub Rock", "Zero", "Bullet with Butterfly Wings", "Disarm", "Tonight, Tonight" czy "Everlasting Gaze". Kiedy w ubiegłym roku, 30 lat po rozpoczęciu działalności, wydawali album "Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun.", fani The Smashing Pumpkins byli podwójnie zelektryzowani. Oprócz samego faktu otrzymania nowej muzyki od jednego z najbardziej kultowych zespołów w historii rocka, po raz pierwszy od 18 lat mogli zobaczyć formację na koncertach w niemal oryginalnym składzie. Teraz Billy Corgan, James Iha, Jimmy Chamberlin oraz Jeff Schroeder zawitają również do Gdyni. Z radością ogłaszamy - The Smashing Pumpkins co-headlinerem Open'er Festival 2019!

COOL KIDS OF DEATH
Kiedy 17 lat temu Cool Kids Of Death wydawali swój pierwszy, imienny album, nie oszczędzali nikogo i niczego. Ten bezkompromisowy, gniewny, miejscami anarchistyczny muzyczny manifest "generacji nic" dał im natychmiast przydomek "najbardziej bezczelnego zespołu młodego pokolenia". Z powodzeniem łączyli ze sobą rock, post-punk, new wave i electro, tworząc własną jakość. Piosenki "Uważaj" czy "Generacja nic" były w Polsce szeroko komentowane, a "Butelki z benzyną i kamienie" stały się w kraju jednym z rockowych hymnów ubiegłej dekady. Ciężko było ich dopasować do jakiegokolwiek trendu. Oni sami, nie chcąc być punkowcami, korzystali z wielu dostępnych środków promocji swojej działalności - m.in. spójny wizerunek (czarne koszule, krawaty) czy animowane teledyski Krzysztofa Ostrowskiego. Jak przyznał lider zespołu, ich zamiarem było wejść do przemysłu rozrywkowego jako "piąta kolumna". "Zamierzamy wykorzystać media i show-biznes do głoszenia poglądów godzących w nie", mówił Ostrowski. Dziś Cool Kids Of Death wracają na jedyny, specjalny koncert, tylko na Open'er Festival!

G-EAZY
Gerald Earl Gillum, znany powszechnie jako G-Eazy, od początku nie miał wątpliwości, co chce robić w życiu. Idąc na studia wybrał Nowy Orlean - miejsce z ogromnymi tradycjami muzycznymi, które miały pomóc w rozwijaniu jego pasji. Szybko zajął się produkcją muzyczną, która w połączeniu z zamiłowaniem do hip-hopu zaowocowała kilkoma mixtape'ami - wśród nich przełomowy "Endless Summer" z 2011 roku. Narastająca lokalna popularność rapera dała mu możliwość występów przed największymi gwiazdami, jak Drake czy Lil Wayne. Krótko potem miał już własną trasę po USA, wyprzedając koncerty od Nowego Jorku, przez Seattle, aż po San Francisco i Los Angeles. Kolejne 5 lat upłynęło pod znakiem dużej kreatywności rapera, przynosząc aż 4 studyjne albumy. Dziś ma na koncie międzynarodowe przeboje, jak "Me, Myself & I", "Good Life", "No Limit" czy "Him & I" i współpracę z takimi gwiazdami, jak ASAP Rocky, Snoop Dogg czy Cardi B.

LP
Pierwsza z dzisiejszych artystek to Laura Pergolizzi, znana szerzej pod pseudonimem LP, obecna jest w branży muzycznej już od kilkunastu lat, zarówno jako wokalistka, jak i autorka hitów dla największych nazwisk światowego popu - m.in. Cher, Rihanny czy Christiny Aguilery. Jej kariera nabrała rozpędu w 2016 roku za sprawą albumu "Lost On You" i tytułowego singla, który do dzisiaj zanotował ponad pół miliarda streamów na świecie. Wyrazista osobowość i niezwykle mocny głos Laury, w połączeniu z talentem do tworzenia przepięknych melodii, dały jej międzynarodowy rozgłos. Jak przyznaje, jej ubiegłoroczny album "Heart To Mouth", z przebojem "Girls Go Wild", niesie najbardziej bezpośredni przekaz w jej dotychczasowej twórczości. "Kiedy staję przed mikrofonem i zaczynam tworzyć melodie, czuję to bezpośrednie połączenie serca z ustami. W przeszłości do komunikowania moich emocji potrzebowałam całego miasta wypełnionego uliczkami. Teraz czuję, że mam przed sobą prostą, szeroką autostradę, którą mogę wyrazić to, co czuję", powiedziała LP.

ROSALÍA
Niezwykle utalentowana wokalistka, tancerka, autorka piosenek, producentka oraz aktorka - muzyczne objawienie ostatniego roku i artystka, obok której trudno przejść obojętnie. Od momentu wydania debiutu "Los ángeles" Rosalía wychwalana jest za innowacyjne łączenie hiszpańskiej tradycji z nowoczesnym brzmieniem. Natomiast ubiegłoroczny album "El Mal Querer" potwierdził, że mamy do czynienia z prawdziwym fenomenem. Wydawnictwo przyniosło jej 2 statuetki Latin Grammy. Natomiast niezwykle przebojowy singiel "Malamente" znalazł się na 3. miejscu listy Top 100 serwisu Pitchfork, który również nagrodził klip do kawałka tytułem "Video Of The Year". Jej mieszanka flamenco i popu od dwóch lat przyciąga uwagę fanów, krytyków i artystów z najróżniejszych muzycznych stron - od Diplo, Charlie XCX, Gorillaz, przez Billie Eilish, J Balvina, aż po Pharrella Williamsa (na ten rok zapowiedziano ich wspólną piosenkę). Nic dziwnego, że Rosalía znalazła się w prestiżowym zestawieniu BBC Sound of 2019 i przez wielu krytyków wprost nazywana jest fenomenem.

SHECK WES
Z Harlemu na scenę Open'era! Khadimou Fall, znany jako Sheck Wes, to amerykański raper senegalskiego pochodzenia, który jeszcze jako nastolatek podpisał kontrakt z Kanye Westem i Travisem Scottem. Po niesamowitym sukcesie kawałka "Mo Bamba" (ponad 90 milionów odtworzeń w serwisie YouTube) oraz świetnie przyjętych "Live Sheck Wes Die Sheck Wes" czy "Chippi Chippi", fani doczekali się w końcu debiutanckiego albumu "Mudboy", który miał premierę w październiku i zbiera bardzo dobre recenzje (płyta trafiła do sekcji Best New Music słynnego serwisu Pitchfork). Chociaż w swych kawałkach Sheck Wes skupia się głównie na wątkach autobiograficznych i życiu na ulicach Nowego Jorku, w "Jiggy On The Shits", nie zabrakło również wersów będących ukłonem w stronę jego senegalskich korzeni.

SOKÓŁ
Czas na hip-hop! Wojtek Sokół działa na polskiej scenie rapowej od 20 i jest bezsprzecznie jednym z jej najważniejszych artystów. Pierwsze formacje, które współtworzył już pod koniec lat dziewięćdziesiątych - TPWC, ZIP Skład i WWO - oraz ich ówczesne produkcje, raz na zawsze określiły kanon polskiego hip-hopu. Dla Sokoła nie istnieją zamknięte ramy gatunkowe. Jest eksperymentatorem, który wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego interpretuje z taką samą wrażliwością i celnością co uliczne historie z mrocznych obszarów wielkiego miasta. Raz refleksja i introspekcja, raz wciągająca fabularna narracja - niezależnie od przyjętej formuły Sokół artystycznie wymyka się jakiejkolwiek oczywistości. Jego solowy album "Wojtek Sokół" jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń muzycznych w Polsce. Płyta uzyskała status złotej jeszcze w czasie preorderu - bez ujawniania żadnego z utworów, czy tracklisty.

DARIA ZAWIAŁOW
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album "A Kysz!", z takimi singlami jak "Malinowy chruśniak" czy "Kundel bury", który w rok po premierze osiągnął status Złotej Płyty. Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach, a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy! Daria Zawiałow otrzymała 2 nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach "Fonograficzny debiut roku" oraz "Album roku alternatywa". Drugi album "Helsinki" ukazał się w marcu. Wydawnictwo promują kawałki "Nie dobiję się do Ciebie" oraz "Szarówka".

HANIA RANI
Niezwykle utalentowana pianistka, kompozytorka i wokalistka, współtwórczyni projektów Tęskno oraz Hania Rani & Dobrawa Czocher. Dodatkowo współpracuje i występuje z takimi artystami jak Christian Löffler (projekt "Nest"), Hior Chronik, Igor Herbut, Kamp czy Misia Furtak. Od 7 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style. 5 kwietnia wyszła jej pierwsza, solowa płyta, nagrywana w Reykjaviku, Warszawie i Amsterdamie, która zostanie również wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records. Pierwszy singiel "Glass" został premierowo zaprezentowany przez Mary Anne Hobbs w audycji dla BBC Radio 6. Miesiąc po premierze albumu ma na koncie wyprzedane koncerty w Warszawie, Londynie i Paryżu, a o jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie.

MISSIO
Missio to w ostatnim czasie jeden z najciekawszych zespołów, opierających swoją twórczość na pograniczu rocka, popu oraz elektroniki. Od czasu wydania ich debiutu "Loner" (2017), amerykański duet w bardzo szybkim tempie zaczął zdobywać nowych fanów oraz uznanie krytyków. Kawałki "Bottom of the Deep Blue Sea", "Everybody Gets High" oraz przełomowy "Middle Fingers" w niespełna rok miały na koncie po kilkanaście milionów streamów, a "Rolling Stone" umieścił Missio w zestawieniu najbardziej obiecujących nowych grup. Jak twierdzą Matthew Brue i David Butler, ich ostatnie dwa lata życia przypominały prawdziwy rollercoaster. Jednak rosnące wokół nich zamieszanie nie zaszkodziło ich twórczości. "Jeden z powodów, który sprawia, że tak dobrze się nam razem pracuje, to codzienne rozmowy. Nawet jeśli mamy bardzo zły nastrój, siadamy i przegadujemy nasze problemy przez 45 minut. To pomaga nam tworzyć lepsze piosenki". W tym roku ukazał się ich drugi album "The Darker The Weather, The Better The Man".

BOVSKA
EABS - LISTY DO KOMEDY
EMIL BLEF
WCZASY
ZAMILSKA
ZIELA

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  279-739 zł
 • Bilet ulgowy
  139,50-369,50 zł
PRZEDSPRZEDAŻ - wyprzedane

CENA REGULARNA - sprzedaż najpóźniej od 18.12.2018* do 10.06.2019 lub do wyczerpania puli biletów
bilet jednodniowy - 279 zł
karnet 4-dniowy - 599 zł
karnet 4 dniowy + pole namiotowe - 699 zł
karnet weekendowy (pt.,sob.) - 419 zł
karnet weekendowy (pt.,sob.) + pole namiotowe - 489 zł

Bilety dla dzieci: Od 3 do 12 roku życia (tz. dzieci, które w dniu wymiany biletu na opaskę nie będą miały ukończonego 12 roku życia.) - 50% ceny.

Dzieci do 3 roku życia (tzn. dzieci, które w dniu wejścia na teren festiwalu nie będą miały ukończonego 3 roku życia.): udział bezpłatny.

FINAL CALL TICKETS - sprzedaż od 11.06.2019, o ile będą jeszcze dostępne po zamknięciu sprzedaży Regular Tickets, do wyczerpania puli biletów
karnet 4-dniowy – 639 zł
karnet 4 dniowy + pole namiotowe – 739 zł
karnet weekendowy (pt.,sob.) – 439 zł
karnet weekendowy (pt.,sob.) + pole namiotowe – 509 zł
bilet jednodniowy – 289 zł

Bilety dla dzieci: Od 3 do 12 roku życia (tzn. dzieci, które w dniu wymiany biletu na opaskę nie będą miały ukończonego 12 roku życia.) - 50% ceny.

Dzieci do 3 roku życia (tzn. dzieci, które w dniu wejścia na teren festiwalu nie będą miały ukończonego 3 roku życia.): udział bezpłatny.

Opinie (24) 3 zablokowane

 • Kylie Minogue wspaniala kobieta (5)

  Zawsze zadbana, szcuzplutka. Polki sie moga od niej uczyc. U nas tez sa gwiazdy i mimo, ze maja kase to i tak sie roztyja, a Kylie zawsze piekna, zgrabna, no cud miod kobieta nie to co nasze!

  • 16 30

  • widać żona kolegi niezbyt zadbana :( współczuję, moje jest piękna zgrabna (1)

   na resztę naszych też nie narzekam :)

   • 9 1

   • Buhaj się obruszył

    hehehe

    • 1 2

  • i jeszcze pieniądze umie zarabiać

   a nie jak te polki
   tylko dej dej dej dej pińcset

   • 6 2

  • slowianki

   slowianki, nasze, ruskie ,itd, najladniejsze,, troche swiata widzialem,,,wiec to tyle,,ha,ha

   • 0 0

  • przy sztabie stylistów, kosmetyczek, chirurgów plastycznych i worka pieniędzy nawet nasza Karyna byłaby zadbana i szczuplutka

   • 3 0

 • Opener coraz gorszy (8)

  Bilety Max drogie, artyści słabi a frekwencja będzie ogromna. Jak to działa?

  • 31 2

  • Siła marki

   tak jak z burgerami z pewnej sławnej restauracji (rzekomo)

   • 7 0

  • Uczestnik (1)

   Ty najlepiej bys chcial za 500 PLN gwiazdy swiatowego formatu od raana do nocy a sam byles kiedys na koncercie za ktory musiales zaplacic wiecej niz 300 PLN? Tyle kosztuja porzadne grania ale co ty nosacz mozesz o tym wiedziec... ehh....zal

   • 4 9

   • Osądził, obraził i wie wszystko.

    Chociaż mnie nie zna. No cóż... przecież nie będę dyskutować :))

    • 8 1

  • Jak to działa, że ludzie na PiS głosują?

   • 4 6

  • KK (2)

   280 zl to sa drogie bilety ? Wez sie do roboty i zmien prace. Za 280 zl to czesto nie starczy Ci na koncert jednej kapeli a tutaj dostajesz kilkanascie koncertow jednego dnia plus morze atrakcji.

   • 3 4

   • Nic nie dostajesz

    Tylko kupujesz. Dolicz do tego dojazd i powrót. Daleko wszędzie. Absurdalnie drogie piwo, równie drogie jedzenie (małe porcje) i z 280 zł robi się 500 zł lub więcej.
    Razy 4 dni i masz 2000zl na osobę? Warto ?

    • 3 1

   • dla ciebie 280 zł to mało? nic dziwnego bogaczu, że koncerty w Niemczech czy Anglii są relatywnie tańsze, może dlatego że oni nie zapłacą więcej, a Ty wsioku tak, żeby zobaczyć bóstwo, które przyjedzie dla Ciebie zaśpiewać dopiero przed końcem swojej kariery, bo wcześniej publiczonością złożoną z takich jak ty nie był specjalnie zainteresowany

    • 0 0

  • frekwencja nie będzie ogromna, bo masa ludzi w tym roku odpuszcza sobie ten festiwal z uwagi na dużą ilość rapu/trapu i hip-hopu

   • 0 2

 • (1)

  żenujący poziom organizacji i promocji. nigdzie nie mogę znaleźć pełnej listy wykonawców

  • 6 3

  • Poczytaj trochę zanim ocenisz

   Pełna lista artystów zostanie ogłoszona dzisiaj.

   • 4 0

 • tragedia, ta Pani nic poza komercją sobą nie reprezentuje, duch festiwalu umarł

  • 3 11

 • dotowany prywatny festiwal.

  • 5 0

 • Jak tak dalej pójdzie to gwiazdą festiwalu będzie Zenek i Sławomir

  • 6 0

 • festiwal (1)

  Moze w kolejnym roku Gdynia postara sie o lepszych wykonawcow festiwalu , fajniejsze gwiazdy
  Zywa reklama miasta , wspaniale wydarzenie ale w tym roku jakas slabizna
  Przy okazji, tylko w ciagu roku wyremontujcie drogi

  • 6 1

  • Przypominam tylko...

   Artystów zamawia AlterArt, a nie miasto Gdynia, natomiast drogi remontuje miasto Gdynia, a nie AlterArt.

   • 3 0

 • szkoda

  zabijacie Openera

  • 3 1

 • Smutek i żal

  Oppener schodzi na dno...
  W tamtym roku Depeche Mode a w tym?
  Dramat...

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.