• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Open House Gdynia 2017 (1 opinia)

 • sobota - niedziela, 27 - 28 maja 2017, godz. 10:00 - 22:00
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Zieleń i beton - pod tym hasłem w dniach 27-28 maja odbędzie się trzecia edycja festiwalu architektury i designu Open House Gdynia. W programie zwiedzanie, spacery, prelekcje, warsztaty i wystawy fotografii europejskich twórców.

paź 15

niedziela, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
przedsprzedaż 15 - 20 zł

w każdą sobotę (do 28.10), godz. 9:00 - 15:00

Gdańsk, Piecki-Migowo na skwerze...
Wstęp wolny

Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide, który otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Na całym świecie fascynatów architektury połączyła idea spotkania z żywym miastem i jego mieszkańcami. Gdynia jest pierwszym miastem w Polsce, w którym odbywa się impreza. Organizatorzy zapraszają do 60 niezwykłych lokalizacji na co dzień niedostępnych dla zwiedzających: instytucji publicznych, mieszkań prywatnych, gdyńskich ogrodów skupionych wokół architektury.

PROGRAM FESTIWALU

W tej edycji odwiedzimy między innymi: Urząd Morski z wieżą zegarową po raz pierwszy w historii dostępną dla zwiedzających, Kapitanat Portu, Urząd Miasta z lokalizacją-niespodzianką, taras Hotelu Courtyard by Marriott, prywatny dom na ulicy Korzeniowskiego 25, Kościół Serca Jezusowego z relikwiami i niesamowitymi podziemiami, Planetarium ze specjalnym pokazem. Poznamy też tajemnice Teatru Muzycznego oraz strychów, piwnic i schronu kamienicy na Kilińskiego 1 czy historię gorsecików odkrytych pod podłogą w Instytucie Urody Marzena Olszewska w Kamienicy Krenskich.

W wielu festiwalowych lokalizacjach zaplanowano wyjątkowe wydarzenia, takie jak OPEN MANA 2 - garden party w pracowni MANA MANA czy Małe Huczne Room Party w Salonie Chillout. Designer Oskar Podolski zaprasza do swojego studia, gdzie odbędzie się wernisaż jego prac malarskich, a Piotr Bucki w swoim ogrodzie opowie o relacji natury i architektury.

Mecenas wydarzenia, deweloper Invest Komfort otworzy drzwi swojej najnowszej inwestycji - osiedla Silva. W programie - obok prezentacji ultranowoczesnej przestrzeni - warsztaty dla dzieci oraz wykład charyzmatycznego, cenionego na świecie architekta Jana Sikory, twórcy nagradzanego projektu biblioteki w Rumi czy Sopoteki.

-W trzeciej edycji festiwalu skupimy się na relacji architektury i natury w przestrzeni miasta, osiedla, domu oraz mieszkania. Nasze działania wprowadzimy do parków i ogrodów, ożywimy gdyńskie podwórka i balkony. Zdradzimy, co łączy dziewiętnastowieczną urbanistykę z sielskością dzisiejszego Witomina, postaramy się dowiedzieć dlaczego wszyscy kochamy Działki Leśne oraz pokażemy jak wesprzeć miejski ekosystem własnoręcznie budując hotel dla owadów. - mówi Diana Lenart, założycielka festiwalu.

Open House Gdynia został zaplanowany tak, by zadowolić nie tylko osoby na co dzień związane z architekturą czy designem - to festiwal od mieszkańców dla mieszkańców. Jego celem jest wzajemne inspirowanie się i propagowanie wśród szerokiej publiczności takich rozwiązań z zakresu organizacji przestrzeni miasta i wnętrz, które harmonijnie łączą funkcjonalność, piękno i szacunek dla historii oraz natury. Dlatego obok spacerów czy prelekcji odbędą się gry miejskie, warsztaty rękodzieła i sadzenia roślin, obiad w ogrodzie otwartym przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym czy śniadanie sąsiedzkie przy orłowskim Kurhausie. We wszystkich lokalizacjach na uczestników czekają przewodnicy, którzy chętnie dzielą się tajemnicami Gdyni: opowiedzą o historii budynków, twórczych remontach, dawnych mieszkańcach. Jak co roku nie zabraknie też wystaw fotografii najwyższych lotów - wśród nich unikalne fotografie barcelońskiego artysty Andreia Farcasanu, portrety autorstwa Jamesona Kergozou z Wielkiej Brytanii czy urbanistyczne pejzaże Rubena Dario Kleimeera z Rotterdamu.

Wstęp wolny do wszystkich lokalizacji, w wybranych obowiązują rezerwacje. Podczas festiwalu premierowo dostępna będzie aplikacja VisumInfo z opisami lokalizacji i ciekawostkami dotyczącymi odwiedzanych miejsc.

www.ohgdynia.org
www.facebook.com/OpenHouseGdynia
www.instagram.com/openhousegdynia

Opinie (1)

 • Ewa

  Bardzo chętnie odwiedzę

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.