Impreza już się odbyła
PATRONAT

Open House Gdańsk (1 opinia)

Czwarta edycja festiwalu zaprowadzi uczestników do dzielnicy o strukturze równie fascynującej, co niejednorodnej. 21-23 maja wspólnie i nie raz zakrzykniemy: OH! Nowy Port! Przeprowadzając uczestników przez architektoniczną złożoność dzielnicy, program czwartej edycji festiwalu ukaże jej zaskakujące oblicza.

Zapisy do poszczególnych lokalizacji rozpoczną się 14 maja o godzinie 12:00 na stronie głównej festiwalu.


W tym roku, wychodząc naprzeciw wyzwaniom pandemicznym, program uwzględni liczne wydarzenia plenerowe, m.in. spacery historyczne oraz architektoniczno-urbanistyczne. Festiwal otworzy debata DNA miejsca, która odbędzie się w dawnym Morskim Domu Kultury, obecnej siedzibie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Udział w niej wezmą dr inż. arch. Dorota Kamrowska-Załuska, Lucyna Kolendo oraz dr Monika Popow. Rozmowę poprowadzi Anna Umięcka.

Ważnym punktem programu festiwalu będzie wystawa znakomitej nowoporckiej fotografki Gosi Trzaskoś. Zdjęcia artystki będzie można oglądać między innymi w przestrzeniach, w których uwieczniła bohaterów i bohaterki swoich prac. Wystawie towarzyszyć będzie oprowadzanie z audiodeskrypcją.

Na miłośników miejskości czeka spacer profesory Moniki Zawadzkiej oraz wystawa Nowy Port. Zdjęcie miary. zrealizowana przy udziale studentów i studentek w prowadzonej przez nią pracowni Architektury Miasta na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Nową formą odkrywania dzielnicy będzie gra miejska stworzona przez młodzież ze Stowarzyszenia 180 Stopni. Do udziału w zabawie zapraszamy również w imieniu firmy Invest Komfort, która umożliwiła realizację przedsięwzięcia. Miłośników wnętrz zaprowadzimy w gościnne progi nowoporckich mieszkań - różnorodnych i fascynujących tak jak ich właściciele. Zwiedzać będzie można architekturę codzienną, mieszkalną, ale także lokalne monumenty i symbole. Osoby uczestniczące w festiwalu zajrzą do miejsc niedostępnych na co dzień, takich jak lokalizacje portowe. Zaprosimy do odwiedzenia miejsc kultowych i tych mniej znanych, czasem zaskakujących i nieoczywistych.

Program tegorocznej edycji powstał między innymi dzięki funduszom projektu UrbCultural Planning dofinansowanego z programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej - Interreg Baltic Sea Region oraz we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Yeah!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.