stat
Impreza już się odbyła

Olo Walicki Kaszebe II

Premiera muzyczno-filmowego projektu, stworzonego specjalnie na sopocki festiwal. Koncert grupy Olo Walicki Kaszebe II do jednego z największych dzieł ery niemego kina - Metropolis, w reż. Fritza Langa z 1927 roku.

3 grudnia 2020 - 10 stycznia 2021, godz. 12:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Futurystyczna wizja potężnego miasta, w którym wąska grupa uprzywilejowanych obywateli wspięła się na szczyt technicznych zdobyczy industrializmu. Życie toczy się tu pod samym niebem, mieszkańcy dawno oderwali się od przyziemnej codzienności. Futurystyczna idylla ma jednak swoją cenę. Głęboko pod ziemią, w zimnych, ciemnych korytarzach tkwi żywa siła wielkiego Metropolis, która niebawem ujrzy światło dzienne.

koncerty w Trójmieście


Olo Walicki Kaszebe II to grupa muzyków i przyjaciół, którzy odważnie bawią się formą, estetyką i energią koncertowej odsłony materiału z najnowszej płyty. Zespół tworzą: M. Bunio.S - wokalista kultowego Dick4Dick; Piotr Pawlak - gitarzysta znany z zespołów Kury, Łoskot czy Bielizna; Tomek Ziętek - trębacz i klawiszowiec LocoStar, Dick4Dick, Nosowskiej ,a przed laty Pink Freud; Kuba Staruszkiewicz - perkusista w zespole Marii Peszek i Tomka Makowieckiego i ex-Pink Freud. Autorem muzyki na płycie i śpiewającym basistą jest Olo Walicki. Współtwórca nurtu yassowgo - Łoskotu, ostatniego składu Miłości oraz wielu zespołów jazzowych m.in z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim czy Mazzollem.

Kaszebe II to przede wszystkim mocne gitarowe brzmienia, przebojowe melodie połączone z wyrazistymi i prowokacyjnymi tekstami napisanymi przez siedmiu wspaniałych i bezkompromisowych autorów, m.in. Dorotę Masłowską, Tymona Tymańskiego czy Wojciecha Stamma aka Lopez Mausere - współtwórcę gdańskiego Totartu. Płyta jest autorską wizją Kaszub - pięknych i strasznych - wprowadza nas w magiczny klimat przyrody regionu, a jednocześnie w przewrotny sposób krytykuje współczesny wizerunek polskiej prowincji - zdominowanej "kulturą grilla".

Koncert odbędzie się w ramach ceremonii rozdania nagród festiwalu i składać się będzie z dwóch części. Część pierwsza, to utwory z repertuaru nowej płyty zespołu, część druga to autorska ilustracja muzyczna do filmu Metropolis.

czwartek 16.07 | godz. 20.00 | Młody Byron / ogród Dworku Sierakowskich

bilety 20 zł

bilet upoważnia również do wstępu na ceremonię wręczenia nagród

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.