• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Oliwskie Koncerty Kameralne - Muzyka Minionych Wieków

W niedzielę 15 listopada 2015 r. o godz. 12:00 zapraszamy do Sali Muzycznej Pałacu Opatów w Oliwie (ul. Cystersów 18) na kolejny w tym sezonie koncert z cyklu Oliwskie Koncerty Kameralne. Będzie to koncert nadzwyczajny - wystąpi Zespół Muzyki Dawnej SABIONETTA z Warszawy z niezwykłymi instrumentami i dziełami zamierzchłych czasów.

Zespół powstał w 2004 r. Koncertuje wiele w kraju i za granicą, na prestiżowych festiwalach muzyki dawnej - m.in.: Festival de Musica Antiga dels Pireneus w Katalonii, Forum Musicum we Wrocławiu, Festiwal im. Pana, Wójta i Plebana w Narolu i wielu innych.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W programie koncertu szesnastowieczna muzyka polska i hiszpańska - dzieła z dawnych kancjonałów - hiszpańskiego Cancionero de Palacio, Kancjonału Zamojskiego, transkrypcje utworów lutniowych - Diomedesa Cato i Tabulatury Gdańskiej. Muzyka wyjątkowa, pełna urokliwego ciepła, a zarazem pełna energii.

Wystąpią - Ewelina Siedlecka-Kosińska - sopran, Agnieszka Obst - Chwała - fidel, Tadeusz Czechak - lutnia, Mirosław Feldgebel - harfa, Marcin Zalewski, Paweł Zalewski i Piotr Zalewski - viole da gamba, Maciej Chwała - instrumenty perkusyjne.

Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt. Obowiązują bilety wstępu do Muzeum. Oliwskie Koncerty Kameralne są dofinansowane przez miasto Gdańsk.

Przeczytaj także

Opinie