stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Olimpiada Wiedzy o Gdańsku

Wydarzenie w ramach

Olimpiada wiedzy o Gdańsku. Edycja obywatelska 2013 - zgłoś się już dziś! Już po raz piąty zapraszamy mieszkańców Gdańska oraz miłośników naszego miasta, bez względu na wiek i wykonywany zawód, do udziału w edycji obywatelskiej Olimpiady wiedzy o Gdańsku.

Pula nagród: 10.000 zł
Bez ograniczeń wiekowych i zawodowych.
Zgłoszenia do 13 maja 2013 r.
Eliminacje 18 maja.
Finał 25 maja w Dworze Bractwa św. Jerzego

Zapisy od 15 kwietnia 2013 r. na www.olimpiada.gda.pl lub bezpośrednio w Fundacji Gdańskiej.

Przebieg Olimpiady:
Eliminacje pisemne Olimpiady z udziałem zarejestrowanych uczestników odbędą się w sobotę,
18 maja 2013 r. o godzinie 11.00. Zarejestrowani uczestnicy zostaną powiadomieni o miejsc odbycia się eliminacji. W uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 25 maja 2013 r. o godzinie 18.00 weźmie udział
10 najlepszych uczestników eliminacji. Uczestnicy obu etapów podlegać będą ocenie jury.

Nagrody:
- I miejsce - Złoty Gdański Klucz Olimpijski i 5.000 zł
- II miejsce - Srebrny Gdański Klucz Olimpijski i 3.000 zł
- III miejsce - Brązowy Gdański Klucz Olimpijski i 2.000 zł

Trójka zwycięzców oraz wszyscy finaliści otrzymają ponadto pamiątkowe dyplomy oraz tradycyjnie atrakcyjne nagrody i upominki ufundowane przez naszych Patronów wspierających.

O idei Olimpiady:
Głównym celem Olimpiady jest propagowanie wśród mieszkańców miasta oraz wszystkich jego sympatyków historii Gdańska, na tle dziejów Pomorza - od czasów najdawniejszych do współczesności - w odniesieniu do problematyki politycznej, gospodarczej i społecznej, a także w wymiarze kultury materialnej i duchowej. Olimpiada wiedzy o Gdańsku jest projektem obywatelskim, wspieranym przez pracowników i przedstawicieli najważniejszych instytucji naukowych i kulturalnych Gdańska, m. in.: Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Gdańskiej, Pracowni Gdańskiej Instytutu Historii PAN, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Biblioteki Gdańskiej PAN, Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli, Centrum Edukacji Nauczycieli, Fundacji "Wspólnota Gdańska", Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Towarzystwa Przyjaciół Domu Uphagena.

Nadzór merytoryczny nad przebiegiem projektu sprawują Komitet Główny oraz Rada Naukowa. Koordynatorem wszystkich działań jest Fundacja Gdańska, która przyjęła na siebie rolę głównego organizatora przedsięwzięcia.
Zapisy od 15 kwietnia 2013 r. na www.olimpiada.gda.pl lub bezpośrednio w Fundacji Gdańskiej.

Organizator:

Partner:

Partnerzy medialni:

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.