stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Olga Drenda Duchologia osiedlowa, czyli o tym, dlaczego bloki wywołują w nas nostalgię

Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza na spotkanie (online) z Olga Drendą. Tematem wykładu będzię "Duchologia osiedlowa, czyli o tym, dlaczego bloki wywołują w nas nostalgię"

Jakie obrazy uruchamiają "duchy"? Jak ukazano to w kinie, fotografii, komiksie?
Wykład oraz Q&A zrealizowane będą w formie transmisji live na facebook'u GAK Plama. Zachęcamy do dyskusji, do zadawania pytań i do dzielenia się swoimi wspomnieniami z blokowisk.

Olga Drenda - antropolożka, badaczka, dziennikarka, autorka głośnej książki "Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w czasach transformacji". Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia 2019 w kategorii esej za książkę Wyroby. Pomysłowość wokół nas. Za tę książkę otrzymała również nominację do Paszportów Polityki za rok 2018 w kategorii literatura. Publikowała w "Polityce", "The Guardian", "2+3D", "Glissando", "Dwutygodniku" i wielu innych. Od 2013 roku prowadzi na Facebooku stronę Duchologia, którą śledzi prawie 29 000 osób.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Twój Wymarzony Dom Kultury.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.