• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Oldschool 2 Newschool - quantum ʇerror vs RaveAlarm

Quantumʇerror, RaveAlarm oraz Klub ProtoKultura zapraszają na przyśpieszony kurs z historii rave'u: w 7 godzin na 2 scenach doświadczycie bogactwa rejwowych przeżyć! Aby mieć pewność, że nie pominiemy żadnych ważnych momentów taneczenej historii, zaczynamy od oldschool rave'u, a kończymy nowym hardcorem, hi-tech'iem i psy-corem. Dodatkowo, ciesząc się pełnią sezonu letniego w Gdańskej stoczni, zapraszamy na ten niesamowity balet na obie sceny zupełnie ZA DARMO!!! Także bez wymówek; wkładajcie najwygodniejsze taneczne obuwie i zapraszamy na aerobik pod głośniki ProtoKultury!

w każdą sobotę (do 28.12), godz. 22:00

Gdynia,
Wstęp wolny

w każdy piątek (do 20.12), godz. 21:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 20 zł
Na pierwszej scenie z sentymentem wrócimy do szaleństw lat 90tych i doświadczymy tego, co wytrawni kluberzy nazywają oldschool'em, czyli jak się to robiło używając sprzętu analogowego - płyt gramofonowych, adapterów, taśm, syntezatorów analogowych, mikserów, komputerów Amiga lub Atari połączonych ze sobą w funkcjonalny łańcuch toną kabli. To tu ustalano brzmienie pierwszych kick'ów i stabów będących pierwowzorem muzycznego języka dla kolejnych generacji twórców, po dziś dzień przebrzmiewając czasem w nowych produkcjach. To tu powstała pasja do elektronicznego transu i wielogodzinnego szaleństwa zasilanego prądem. To tu pojawiły się wszystkie chlubne i niechlubne zwyczaje dzisiejszych imprez elektronicznych. Poczujmy ten dreszczyk jeszcze raz aby lepiej zrozumieć rave! Nie zabraknie strobo, laserów i tajemniczej mgły.

Druga scena opowie nam natomiast najświeższą historię, która wynika w prostej lini z rozwoju tej pierwszej. Rozwój elektroniki doprowadził do pojawienia się nowych technologi cyfrowych, w tym do powstania i popularyzacji komputerów osobistych. Ich pojawienie dało się zauważyć w każdej dziedzinie życia, również w muzyce. Adekwatnie do cen fizycznych instrumentów, komputer był i pozostał uniwersalnym i elastycznym narzędziem za ułamek kosztów prostego analogowego studia.
W ten sposób cała młoda generacja dostała nowe narzędzie wyrazu, co szybko spowodowało wysyp twórców i gatunków. Muzyczne eksperymenty w technologi cyfrowej przyniosły nowe możliwości, nowe brzmienia, ale też nowe problemy do rozwiązania. Tu zobaczymy jak kolejne już pokolenie maszyn cyfrowych wyspecjalizowanych w produkcji i obróbce dźwięku radzi sobie z warunkami panującymi w dzisiejszych klubach. Muzyczne doznania wsparte zostaną przez UV-deco i kwaśne wizualizacje.

Opinie