stat
Impreza już się odbyła

Ola Mońko Trio

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejny występ w muszli koncertowej.

Walter Jazz Weekend - Adam Skórczewski

paź 26

sobota, godz. 20:00 - 23:00

Wstęp wolny
Wstęp wolny
Ola Mońko Trio skład:
- Ola Mońko - piano
- Paweł Urowski - kontrabas
- Piotr Góra - perkusja


jazz - koncerty w Trójmieście


Ola Mońko (Aleksandra Mońko-Allen)
Pianistka i kompozytorka czerpiąca inspirację z twórczości takich muzyków jak Krzysztof Komeda, Bobby Timmons, McCoy Tyner, Horace Silver, Lee Morgan, John Coltrane czy Art Blakey. Wyższe wykształcenie zdobyła w Akademii Muzyki Rozrywkowej im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli. Kontynuowała naukę w City College of New York w Nowym Yorku przy boku muzyków takich jak John Patitucci, John Hicks i Ronney Mathews.

Ukończyła University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu dr Marvy Cooper. Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville w stanie Maryland, komponując i aranżując dla niego utwory. Zdobyła dwukrotnie pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku za utwory "I Will Not Fall In Love With You" i "Ocean". W Waszyngtonie współpracowała z muzykami takimi jak Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha czy Vanessa Williams. Po trzynastu latach pobytu w Stanach Zjednoczonych wróciła do Polski i tutaj kontynuuje artystyczną karierę.

Paweł Urowski
Kontrabasista i gitarzysta basowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym. Zdobywca nagród na konkursach jazzowych, m.in. EIM, Jazz Juniors czy Krokus Jazz Festiwal. Nagrał 18 płyt, w tym album formacji "Dziki Jazz" nominowany do Fryderyka 2010.

Piotr Góra
Perkusista, nauczyciel. Grę na instrumencie rozpoczął już w latach 80-tych ub.wieku. Big Band Gdąńsk Jerzego Partyki był pierwszym "poważnym" zetknięciem z muzyką jazzową, z którym zagrał na swoich pierwszych festiwalach - Jazz Juniors, Złota Tarka. W kolejnych latach pracował jako muzyk orkiestrowy w Operze Bałtyckiej, w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Miejskim, Teatrze Wybrzeże. Kolejny etap to Polski Teatr Instrumentalny pod dyr. Ryszarda G. Miśka. Koniec lat 90-tych-praca za granicą w charakterze nauczyciela i muzyka. W ubiegłym roku współracował z Janem A.P. Kaczmarkiem ("Emigra"). Na stałe jest perkusistą w zespołach Joanna Knitter Blues & Folk Connection oraz Mietek Blues Band.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • jazz , blues
  paź 20
  niedziela, g. 19:30 - 22:30
  Gdynia, Blues Club
  Pullover

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni