stat
Impreza już się odbyła

Okręty NATO - zwiedzanie (3 opinie)

 • sobota - niedziela, 20 - 21 kwietnia 2019
 • Gdynia, Nabrzeże Francuskie, Nabrzeże Bułgarskie
 • wstęp wolny

Fani militariów i żeglugi mogą śmiało rezerwować czas w sobotę i niedzielę na wizytę w Gdyni - do zwiedzania zostaną udostępnione trzy zagraniczne okręty wojskowe ze Stałego Zespołu Sił Morskich NATO. Łącznie będzie ich sześć, w tym ORP "Gen. K. Pułaski". Marynarze z Turcji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych spędzą w Gdyni cały okres świąteczny.

To będzie wyjątkowa i bardzo efektowna, choć robocza wizyta - w gdyńskim porcie zacumuje aż sześć wojskowych okrętów z różnych państw, w tym niszczyciel, cztery fregaty i okręt zaopatrzeniowy. Wszystkie należą do Standing NATO Maritime Group One, czyli Stałego Zespołu Sił Morskich NATO.

Międzynarodowy zespół

To kolejno amerykański USS Gravely, hiszpański ESPS Almirante Juan De Borbon, turecka TCG Gokova, brytyjska HMS Westminster i niemiecki FGS Rhön. W skład zespołu wchodzi też polska fregata ORP Gen. Kazimierz Pułaski, o której wypłynięciu infomowaliśmy w styczniu tego roku.

Do portu okręty wejdą już w piątkowy poranek (ich wejście można obserwować z mola przy Kapitanacie Portu Gdynia), ale to nie wszystko - w weekend trzy z nich będzie można zobaczyć z bliska dzięki możliwości zwiedzania:

USS Gravely - w sobotę, 20 kwietnia od 13:00 do 15:00 przy nabrzeżu Francuskim
HMS Westminster - w sobotę, 20 kwietnia od 11:00 do 14:00 przy nabrzeżu Bułgarskim
TCG Gokova - w niedzielę, 21 kwietnia od 11:00 do 14:00 przy nabrzeżu Francuskim


Podczas pobytu w polskim porcie dowódca zespołu fregat i niszczycieli, kadm. Edward Cashman z US Navy wraz z dowódcami okrętów złożą oficjalne wizyty dowódcy Centrum Operacji Morskich - dowódcy Komponentu Morskiego wiceadmirałowi Krzysztofowi Jaworskiemu, prezydentowi Gdyni, Wojciechowi Szczurkowi oraz dowódcy 3. Flotylli Okrętów, kontradmirałowi Mirosławowi Jurkowlańcowi.

W Gdyni zespół NATO pozostanie na całe święta wielkanocne, aż do wtorku, 23 kwietnia.

Przeczytaj także

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • performance , festiwal sztuki , pokaz
  lis 20-21
  piątek - sobota
  Gdańsk
  Narracje #12