stat
Impreza już się odbyła

Ogród Powolności - Stefan Wesołowski

Koncert solowy Stefana Wesołowskiego w ramach Ogrodu Powolności - instalacji dźwiękowo-przestrzennej autorstwa Natalii Cyrzan i Ola Walickiego towarzyszącej 10. edycji All About Freedom Festival w Europejskim Centrum Solidarności.

Stefan Wesołowski

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Gdański kompozytor, skrzypek i producent muzyczny związany z amerykańską wytwórnią płytową Important Records, francuską Ici D'ailleurs i brytyjskim publisherem Mute Song. Absolwent Academie Musicale de Villecroze (Francja). Twórca muzyki do spektakli teatralnych, instalacji artystycznych i filmów. Współtwórca projektu muzycznego Nanook of the North z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti). Nagrał dwa autorskie albumy - Kompleta (2008) i Liebestod (2013). W lutym 2017 ukaże się jego płyta pt. "Rite of the End".

O projekcie:

Ogród Powolności to stworzona z myślą o tegorocznej edycji AAFF instalacja dźwiękowo-przestrzenna, która wpisana została w ogród zimowy Europejskiego Centrum Solidarności. Kontrastowe zestawienie roślinności ogrodu z bezkompromisową, industrialną myślą architektoniczną budynku ECS zainspirowało nas do przygotowania instalacji, która stanowić ma rodzaj przeciwwagi dla intensywnych i często trudnych doznań towarzyszących oglądaniu filmów dokumentalnych.

Chcielibyśmy, żeby po wyjściu z sali kinowej, pobudzony intelektualnie i emocjonalnie odbiorca mógł trafić do tonizującej przestrzeni Ogrodu Powolności, w której będzie miał szansę zrelaksować się, wyciszyć i kontemplować to, czego właśnie doświadczył. Określamy to emocjonalnym czyśćcem, mentalną dekompresją albo desensytyzacją czyli stanem, w którym udaje nam się zdystansować od traumatycznych doznań i zredukować związane z nimi poczucie niepokoju czy lęku. Motywem przewodnim instalacji będzie stworzone przez Ola Walickiego środowisko dźwiękowe Ogrodu, momentami przyjmujące strukturę fabularnej ścieżki dźwiękowej, eksponowane w systemie dookólnym. Zanurzeniu w świecie dźwięków sprzyjać będą dodatkowe elementy scenografii i oświetlenia. Wśród roślinności funkcjonującego na co dzień w budynku ECS ogrodu zimowego pojawią się wygodne miejsca do siedzenia i leżenia, a ponad nimi zawisną subtelne minimalistyczne formy przestrzenne zaprojektowane i wykonane przez Gosię Rodek. W przestrzeni Ogrodu stanie również specjalnie zaaranżowana scena, na której w wybrane dni Festiwalu koncerty solowe zagrają znani polscy muzycy i artyści dźwiękowi: Stefan Wesołowski, Mikołaj Trzaska, Olo Walicki, Wacław Zimpel oraz Piotr Kurek.

Ogród Powolności będzie dostępny i aktywny podczas wszystkich dni festiwalu.


Program koncertów solowych w Ogrodzie Powolności:

piątek, 14.10, 20.00 Stefan Wesołowski (skrzypce, pianino, elektronika)
sobota, 15.10, 20.00 Mikołaj Trzaska (saksofon, klarnet basowy)
niedziela, 16.10, 20.00 Olo Walicki (kontrabas, gitara basowa, głos, elektronika)
poniedziałek, 17.10, 19.45 Wacław Zimpel (klarnet altowy, pianino, organy, elektronika, hammerklavier)
czwartek, 20.10, 19.45 Piotr Kurek (syntezator)

Ogród Powolności (The Garden of Slowness) - instalacja dźwiękowo-przestrzenna w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności towarzysząca All About Freedom Festival

koncepcja i realizacja: Natalia Cyrzan i Olo Walicki /Słone Przymorze/
środowisko dźwiękowe: Olo Walicki

scenografia: Gosia Rodek

Instalacja aktywna codziennie w dniach 14 - 22 października w godzinach 17.30-23.00 w dni powszednie oraz 14.30-23.00 w weekendy.

Przeczytaj także

W ramach wydarzenia

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • jazz , muzyka alternatywna , wystawa
  mar 9-30

  Gdańsk, Dom Zarazy
  Koty z Marsa
 • muzyka alternatywna
  mar 27
  środa, g. 18:00 - 22:00
  Gdańsk, Ziemia
  Fried Dough

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni