Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ogród 2017 (25 opinii)

Impreza "Ogród" to wystawa i kiermasz ogrodniczy ale także piknik dla miłośników przyrody, kwiatów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Do udziału w imprezie zaproszono ok. 100 firm z całego kraju, głownie bezpośrednich producentów, co daje gwarancję jakości a także możliwość nawiązania bezpośredniego z nimi kontaktu.

w każdy czwartek (do 31.12), godz. 12:20, 14:20

Gdańsk, Żuraw, Długie Pobrzeże
bilety 55 zł
ulgowy 35 zł
"Ogród" to więc propozycja dla wszystkich, którzy kochają ogrody, pracują przy ich urządzaniu na własny użytek lub zawodowo. To także propozycja na spędzenie weekendu w mieście na łonie natury.

Atrakcje:
"Ogród" - to przede wszystkim okazja do dokonania zakupu w dużym wyborze kwiatów i roślin bezpośrednio od szkółkarzy i ogrodników. To także okazja do uzupełnienia narzędzi ogrodowych by usprawnić prace we własnym ogrodzie. Wybór donic, mebli ogrodowych i galanterii ogrodowej - na początku wiosny jest bardzo atrakcyjna okolicznością.

"Ogród" - to także piknik rodzinny. Organizatorom imprezy zależy na stworzeniu warunków do miłego i pożytecznego spędzenia czasu z całą rodziną na łonie natury. Mile widziane będą więc rodziny z dziećmi z własnym kocem, koszem piknikowym a nawet małym grillem. Produkty potrzebne do grillowania -znajdą się na miejscu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach i degustacjach oraz życzymy dobrych zakupów i satysfakcji ze wspólnie spędzanego czasu.

Dla osób chcących tylko odpocząć na łonie natury, posłuchać dobrej i relaksacyjnej muzyki ogrodowej, zdegustować smacznych potraw lub dokonać zakupów zdrowych produktów regionalnych - przygotowaliśmy sporą i stosowną ofertę: szlachetne sery (owcze, kozie i krowie), pieczywa regionalne, tradycyjne wędliny, oleje tłoczone na zimno, ryby słodkowodne i morskie, miody naturalne i pitne, nalewki, soki z aronii, ciasta i słodycze, świetna aromatyczna kawa , zimne piwo regionalne, itd.

Program:
Ponadto, jak co roku, zaplanowaliśmy program interesujących warsztatów w formie autorskich spotkań dla miłośników dobrej kuchni i własnych upraw w ogrodzie czy na działce.

Dla najmłodszych zaś przygotowaliśmy plac zabaw, przejażdżki na kucykach, warsztaty ceramiczne i cyrkowe, gry i zabawy z udziałem animatorów z formacji Mosaic (sobota 12:00-15:00) oraz "Balonowe Show" w niedzielę 15:00-17:30.

W tym roku, po raz trzeci, w programie towarzyszącym targom zajmiemy się hasłem: "Zdrowa żywność z własnego ogrodu, bez chemii i szkodliwych środków. Czy to tylko marzenie?"

Będziemy zatem zachęcać i propagować zakładanie nawet niewielkich przydomowych ogródków ziołowo - warzywnych, jako źródła witamin oraz radości płynącej z kontaktu z naturą. W tym celu zaprosiliśmy znanych artystów i fachowców, którzy w praktyczny sposób przekażą nam swoje doświadczenia i produkty własnych ogrodów i gospodarstw.

Claudia Filippi - Chodorowska, konsul Honorowy Republiki Włoskiej w drugim pokoleniu, znana restauratorka - w prosty sposób zdradzi największe tajemnice smaku kuchni włoskiej, stosując warzywa, owoce i kwiaty z naszych działek czy ogrodów przydomowych - na przykładzie kilku wybranych potraw.

Pani Claudia Filippi - Chodorowska przez ponad 10 lat prowadziła restaurację "Rozmaryn" w Sopocie. Oddana jest całkowicie gotowaniu. Jest członkiem zrzeszenia włoskich restauratorów na świecie "Ciao Italia" w Rzymie. Od 4 lat prowadzi warsztaty kulinarne w Akademii Gotowania FUMENTI w Gdańsku a od maja 2017 roku w Akademii K5 w Gdyni, gdzie prowadzi zajęcia z kuchni włoskiej.
Sobota 14:00-15:30

Filip Malinowski z Fundacji Zdrowego Życia z Torunia, znany propagator zdrowego i świadomego życia opowie o swojej drodze do wegetarianizmu i jego "dzikiej kuchni", niedocenianych dzikich ziołach i roślinach jadalnych. Rozmowie towarzyszyć będzie pokaz przygotowywania pasty drożdżowej z komentarzem dot. zbawiennego wpływu drożdży na nasze życie.
Sobota 15:30-16:30

"Atelier Smaku" - Jola Słoma i Mirek Trymbulak znani w Polsce popularyzatorzy bezglutenowej kuchni wegańskiej z Gdyni poprowadzą warsztat z użyciem wielu roślin i nowalijek pn. Smakowite Bukiety. Po wielu latach zauważyli oni, że takie połączenie dwóch diet pozwala spotkać się przy wspólnym stole ludzi z różnymi nietolerancjami z tymi, którzy nie mają żadnych ograniczeń.
Niedziela 13:00-14:00

Po każdym pokazie kulinarnym - degustacje prezentowanych potraw.

Dla miłośników kwiatów przygotowaliśmy warsztaty florystyczne, które poprowadzą studentki wydziału florystyki TEB Edukacja Oddział w Gdańsku.
Sobota i niedziela 11:00-12:30

Dla właścicieli ogrodów, balkonów i tarasów przygotowaliśmy warsztat komponowania rabat łąkowych:
"Łąka kwietna" - komponowanie rabat i donic w stylu dzikiego ogrodu z bylin i traw.

Warsztat poprowadzi Ewa Gryguc z zamiłowania oraz wykształcenia ogrodnik i historyk książki. Kobieta wielu pasji: nie potrafi zdecydować czy ważniejsze jest projektowanie ogrodów, popularyzacja wiedzy ogrodniczej, historia książki czy fotografia. Nienasycona poszukiwaczka ciekawostek ogrodniczych z dawnych lat.

Pani Ewa prowadzi bloga ogrodniczego ogrodyewy.pl, w którym propaguje ogrodnictwo swobodne i opisuje "odczuwanie ogrodu" z osobistej perspektywy . Posiadaczka działki i wąskiego balkonu z pięknym widokiem na Warszawę, gdzie przeprowadza eksperymenty uprawowe.

Roślin użyczy Gospodarstwo Ogrodnicze Olgi Dąbrowskiej z Barczewa.
Niedziela 14:00-14:45

Historia:
Impreza "Ogród" ma swój początek w latach 90-tych. Wówczas to nasza firma w pięknych ogrodach okalających Pensjonat "Maryla" w Sopocie zorganizowała pierwszą w Trójmieście wystawę ogrodniczą w plenerze połączoną z kiermaszem.

Przez ostatnie lata jej trwania impreza została przeniesiona do większych ogrodów okalających Hotel Orbis "Posejdon" w Gdańsku - Jelitkowie. Cieszyła się niezmiennym powodzeniem.

Po 10 latach przerwy miejscem, które nas zainspirowało, był Park Kolibki Gdyni Orłowie, ze swoją mało znaną historią, położeniem, ciekawą roślinnością i rozległą budową. Dzięki staraniom jej włodarzy teren Parku Kolibki odzyskiwać zaczął swą dawną świetność i z pewnością w niedługim czasie stanie się ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji dla jej mieszkańców.


Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  0-6 zł
bilety wstępu: normalny – 6 zł;
dzieci do lat 7 – wstęp wolny

Opinie (25)

 • Czuję się

  Lekko ZDEGUSTOWANA opisem imprezy ;-)

  • 12 8

 • przeniesienie Wystawy

  Hmmmm z tego co pamiętam, to Wystawa z Posejdonu przeniesiona została do Renku i tam jest do dziś, jakaś niedopracowana informacja.... I ten wstęp płatny, to porażka :(

  • 22 5

 • Kalosze, konieczne kalosze...

  • 5 0

 • Skb Strefa Kamienia

  Polecam ogromy wybór kamienia dekoracyjnego Skb Strefa Kamienia

  • 1 5

 • bo?

  xyz

  • 0 3

 • hej

  co to jest muzyka ogrodowa?

  • 12 2

 • Drogo,

  Dlaczego takie imprezy sa platne,Renk jest otwarty dla kazdego bez oplaty.To co tam sprzedaja jest drogie wiec dlatego powinno byc bezpłatnie.Jesli kazdy kupi cos to i tak bedzie sie opłacało organizatorom .Nie idę .

  • 39 5

 • Żeby kupić kwiaty trzeba zapłacić wstęp to jest chore wole jechać na gięłde kwiaową

  • 33 2

 • wszystkie kwiaty i krzewy

  które są na tej wystawie można kupić u Ogrodników bez opłaty wstępnej...bez tej szopki, krzyków , reklam i błota....

  • 24 5

 • W piątek tez?

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • performance , festiwal sztuki , pokaz
  lis'21 19-20
  piątek - sobota
  Gdańsk
  Narracje #12