• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere

  • czwartek - niedziela, 4 - 7 czerwca 2015
  • Lokalizacja
    Gdańsk, różne lokalizacje

W dniach od 4 do 7 czerwca 2015r w Gdańsku odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej "Music Everywhere!". Jest to wydarzenie stworzone z myślą o nowoczesnych brzmieniach chórów i zespołów wokalnych oraz jako przestrzeń do spotkań tych, którzy swym śpiewem chcą łamać schematy i pokazywać muzyczne innowacje.

Przed nami druga edycja tego chóralnego święta, podczas którego dobra zabawa i pasja do wspólnego śpiewania łączą się z podejmowaniem wyzwań, jakie stawia wykonywanie współczesnej muzyki chóralnej. Jednym z celów Festiwalu jest przełamywanie konwencji w powszechnym myśleniu o tego rodzaju muzyce: że musi być poważna, nudna i trudna w odbiorze. Tymczasem niesie ona niesamowitą energię, potrafi dostarczać autentycznej rozrywki, fascynować i zaskakiwać różnorodnością. Dlatego też podczas Festiwalu obok utworów klasycznych i współczesnych dzieł muzyki chóralnej będzie można posłuchać wokalnych opracowań znanych przebojów pop czy też pieśni gospel.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program wydarzenia obejmuje konkurs chórów, w którym udział weźmie 16 zespołów z całej Polski oraz liczne wydarzenia towarzyszące: koncerty, warsztaty i happeningi.

Przesłuchania konkursowe oraz gala finałowa będą miały miejsce 6 czerwca w Centrum św. Jana. Tego samego dnia - oprócz chóralnej rywalizacji - odbędzie się happening "Music Everywhere!", w ramach którego zespoły festiwalowe zaśpiewają dla mieszkańców i turystów na ulicach Gdańska. Ideą tej akcji pokazanie, że miejsce muzyki chóralnej znajduje się nie tylko na deskach opery, teatru czy sali koncertowej, lecz również w przestrzeni miasta, w tłumie, a sami gdańszczanie to ludzie wrażliwi i otwarci na muzykę w każdym jej wymiarze, pełni pozytywnej energii, pasji i chęci do dzielenia się nią z innymi.

Festiwal "Music Everywhere!" to nie tylko możliwość wzięcia udziału w ciekawych koncertach, lecz także okazja do spróbowania własnych sił w śpiewaniu w chórze. 7 czerwca w Dworku Artura przy ul. Dworcowej 9 odbędą się Warsztaty Gospel prowadzone przez Krzysztofa Majdę - utalentowanego gdańskiego wokalistę, instrumentalistę, kompozytora i aranżera. Warsztaty organizowane są dla wszystkich, którzy lubią śpiewać, niezależnie od wieku, doświadczenia muzycznego czy znajomości nut. Bo muzyka chóralna może zabrzmieć wszędzie, gdziekolwiek zgromadzą się miłośnicy wspólnego muzykowania.

Zapowiada się rozśpiewany, długi czerwcowy weekend!
Zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji o Festiwalu na www.facebook.com/musiceverywhere oraz festiwal.musiceverywhere.pl

Festiwalowy rozkład jazdy:

czwartek, 4 czerwca
19:00 - Kościół p.w. Bożego Ciała, ul. Piecewska 9 - koncert inaugurujący

piątek, 5 czerwca
16:00 - GAK, Dworek Artura, ul. Dworcowa 9 - warsztaty wokalne dla chórów z Agnieszką Franków-Żelazny

sobota, 6 czerwca
9:45 - 17.15 - Centrum św. Jana - przesłuchania konkursowe
14:40 - 16:20 - Akcja Happeningowa "Music Everywhere!" na terenie Starego Miasta
19:00 - Centrum św. Jana - Koncert Finałowy i Gala Rozdania Nagród
niedziela, 7 czerwca
10:00 - GAK, Dworek Artura, ul. Dworcowa 9 - Warsztaty Gospel dla gdańszczan zakończone koncertem - więcej szczegółów i zapisy na https://www.facebook.com/events/865806653491805/
13:30 - Kościół p.w. św. Jadwigi Śląskiej, ul. ks. Mariana Góreckiego 18 - koncert towarzyszący
14:00 - Kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu, ul. Kartuska 186 - koncert towarzyszącyWięcej informacji na: festiwal.musiceverywhere.pl
Biuro festiwalowe: festiwal@musiceverywhere.pl
Facebook: www.facebook.com/musiceverywhere

Przeczytaj także

Opinie