stat
Impreza już się odbyła

Ogarnij Ogarną - Poznaj swoją ulicę (4 opinie)

Wydarzenie w ramach

Mam przyjemność zaprosić Państwa na wielkie wydarzenie wpisane w kalendarz imprez naszego miasta - święto ulicy Ogarnej pn. "Ogarnij Ogarną - Poznaj swoją ulicę" w dniu 25 maja 2013 roku. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdańsk. Głównym celem imprezy jest integracja i aktywizacja mieszkańców i firm znajdujących się w tej części Starówki, ożywienie ulicy i nadanie jej ponownej świetności.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.30 PARADĄ w strojach Mieszczan Gdańskich z ulicy Długiej - Garbary do ulicy Ogarnej. W programie m.in. występ Garnizonu Gdańskiego ( pokaz mody XVIII wieku), scenki w wykonaniu Teatru Szekspirowskiego i podopiecznych Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Do świętowania włączą się uliczne sklepiki i restauracje, które otworzą punkty gastronomiczne oraz stworzą tzw. "Gdański Stragan" (prezentacja i sprzedaż wyrobów artystycznych, pamiątek, drobiazgów...). Na Ogarnej zaprezentowana będzie wystawa materiałów archiwalnych (map, widokówek i fotografii) o ludziach, miejscach i historiach związanych z ulicą.

Dzień 25 maja będzie rewitalizacją ulicy Ogarnej, tętniącej życiem i będącej prawdziwą wizytówką miasta. Zainteresowanie Świętem Ulicy przerosło nasze oczekiwania. Niemal wszystkie firmy znajdujące się na ulicy Ogarnej zadeklarowały chęć współpracy.

Wszystkim nam zależy aby wspólnymi siłami przywrócić piękno i blask naszej ulicy.

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • Ogarna

  Wreszcie ktoś się zajął Ogarną.To piękna ulica.Brawo za pomysł dla organizatora.

  • 11 3

 • Ogarnij się z Ogarną (2)

  która jest częścią Głównego Miasta, a nie "starówki "

  • 3 1

  • (1)

   Szeroka, Piwna, Św. Ducha też nie jest częścią starówki? Tylko Długa i Długi Targ jest starówką? Ogarnij się z Ogarną i skończ gimbazjum nim zaczniesz pisać wywody na forum publicznym, bo wstydu sobie przynosisz. :(

   • 0 3

   • pojęcia

    Nie zaskoczyłeś chyba o co chodziło w komentarzu. Poczytaj trochę o Gdańsku. Rozróżniasz pojęcia Główne Miasto, Stare Miasto, Starówka?

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.