stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Odważni Wygrywają

  • Kalendarz
    1 - 30 listopada 2019
  • Lokalizacja
    Gdynia
  • Bilety
    wstęp wolny

Rozpoczynamy jubileuszową 10. edycję Kampanii Społecznej ODWAŻNI WYGRYWAJĄ, dotyczącą profilaktyki raka jądra. Organizatorem i inicjatorem akcji jest Fundacja "Gdyński Most Nadziei" (www.mostnadziei.pl). Projekt jest finansowany z budżetu Gminy Miasta Gdynia, a Kampania objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

paź 1-2

piątek - sobota, godz. 10:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Listopad to Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem i właśnie w tym miesiącu, dzięki inicjatywie Fundacji, mieszkańcy Gdyni jak i Trójmiasta, będą mogli skorzystać z licznych, różnorodnych działań promujących profilaktykę nowotworową i zachowania prozdrowotne.

Przypomnijmy, że dzięki regularnemu samobadaniu, możliwe jest wczesne wykrycie raka jądra, który we wczesnym stadium jest wyleczalny niemal w 100 %. Dlatego to właśnie profilaktyka w chorobach nowotworowych jest kluczowa, a skutecznym sposobem na propagowanie tej wiedzy jest Kampania Społeczna ODWAŻNI WYGRYWAJĄ, której działania są znane już w całym kraju.

Listopadowa Kampania jest zwieńczeniem całorocznych, długofalowych działań Fundacji,m.in. prelekcji w szkołach, spotkań w firmach, przedsiębiorstwach, akcji informacyjnych w różnorodnych grupach środowiskowych, a także prowadzenia platformy www.odwazni.com (zawierającej np. bazę lekarzy specjalistów, fachową wiedzę medyczną i wskazówki dotyczące samobadania).

Dziesiąta, jubileuszowa Kampania ODWAŻNI WYGRYWAJĄ to szereg wydarzeń dla mieszkańców Trójmiasta, w których udział jest bezpłatny.

Harmonogram wydarzeń listopadowych:
- 4.XI - Konferencja prasowa w której udział weźmie: Pani Małgorzata Marmajewska, Pan Philip Abraham - Szef restauracji Petit Paris w Sopocie, pomysłodawca i koordynator charytatywnej kolacji ,,Serce do Garów''. Podczas konferencji będzie z nami również reprezentant klubu futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia

- 9.XI - event w CH Riviera w Gdyni zorganizowany wraz ze studentami medycyny, w towarzystwie zawodników z Seahawks Gdynia(gdzie odbędą się m.in. badania pomiaru ciśnienia, cukru, nauka samobadania jąder na fantomach, rozdawanie materiałów edukacyjnych),

- 16.XI - Charytatywna Kolacja Szefów Kuchni ''Serce do Garów'',

- 16.XI - trening z żołnierzami elitarnej Jednostki Wojskowej FORMOZA na plaży w Babich Dołach,

- 18.XI - ćwiczenia z czterokrotnym Mistrzem Polski - rugbistami z ARKI GDYNIA na Międzynarodowym Stadionie Rugby,

- 21.XI - sparring z dziewięciokrotnym Mistrzem Polski, drużyną koszykarzy ARKI GDYNIA,

- ponad dwadzieścia gdyńskich lokali gastronomicznych, w których można będzie spróbować "odważnych" dań i napojów, a 10 proc. z ich sprzedaży zostanie przekazanych na kontynuację działań edukacyjnych dla młodzieży prowadzonych przez Fundację.


Przebieg Kampanii i kolejne niespodzianki na bieżąco publikowane są na stronie
www.odwazni.com oraz profilu https://www.facebook.com/OdwazniWygrywaja/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.