• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Oczi Cziorne w GAK Plama

Oczi Cziorne

Oczi Cziorne - ich niespokojne dusze ciągle nie pozwalają im powiedzieć dość. W 2023 roku zespół świętuje swoje 35-te urodziny i wznawia działalność koncertową!

paź 5

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
przedsprzedaż 40 zł
Kup bilet
paź 20

piątek, godz. 19:30

bilety 225 zł
przedsprzedaż 145 - 195 zł
Kup bilet
W czerwcu br. legenda kobiecej sceny niezależnej zapowiada EP z nowymi piosenkami, które nieustająco tworzą mieszankę jazzu, swingu, elementów muzyki pop i teatralnej awangardy. Oczi Cziorne to ciągle akustyczne instrumentarium i niebanalne, poetyckie teksty.

jazz - koncerty w Trójmieście


To kobieca muzyka nie tylko dla Pań!
Zespół Oczi Cziorne powstał pod koniec lat 80tych, w rozkwicie zjawiska zwanego Gdańską Sceną Alternatywną. Wówczas Oczi Cziorne tworzyły same dziewczyny, można powiedzieć, że był to pierwszy typowo kobiecy zespół w Polsce. Przez wiele lat istnienia Oczi Cziorne grały w wielu miastach w kraju i zagranicą oraz występowały na festiwalach: w Jarocinie, Opolu i Sopocie. W Kijowie na Festiwalu Muzyki Żeńskiej Miss Rock Europe zdobyły I nagrodę jako najlepszy zespół kobiecy w Europie, na Festiwalu Kultur Europy w Fellbach koło Stuttgartu wzięły udział w koncercie zatytułowanym Ladies in jazz, a także zagrały transmitowany na żywo koncert w studio radiowej Trójki. Debiutancki album Oczi Cziorne spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i słuchaczy oraz został nominowany do nagrody Fryderyk 2001 w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

... jest to muzyka niezwykła, można w niej usłyszeć jazz, swing, barowo-kabaretowe przygrywanie, z towarzyszeniem poetyckich i niebanalnych (czyli dość rzadkich we współczesnej polskiej muzyce) tekstów. Łukasz Kamiński Gazeta Wyborcza.

W trakcie 35 letniej działalności zespołu w składzie Oczi Cziorne wystąpiło 14 kobiet oraz 28 mężczyzn. Wydane zostały 2 CD, 2 EP, piosenki Oczi Cziorne ukazały się na 2 składankach. Nakręcono 6 klipów, 1 program TV, zespół zaistniał w 3 filmach dokumentalnych, 3 książkach i widnieje w ekspozycji muzeum Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.

Aktualny skład zespołu:
Jowita Cieślikiewicz instrumenty klawiszowe
Anna Miądowicz flet, śpiew
Maja Kisielińska śpiew
Sylwia Jasnoch śpiew
Maciej Jeleniewski gitara basowa
Michał Gos perkusja

Facebook: https://www.facebook.com/OcziCziorne
Instagram: https://www.instagram.com/oczicziorne/
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=2E0COh5ZCK0

Opinie

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka na żywo
  cze 14-31.01
  g. 20:00
  Sopot, Carnivale Club
  Jam Session Carnivale