stat
Wydarzenie już się odbyło

Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

O godz. 4:45, pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte rozpoczną się państwowe obchody upamiętniające wybuch II wojny światowej.

Zgodnie z utrwaloną od wielu lat tradycją, uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia rozpoczną się na placu przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża o godz. 4:45. Dokładnie o tej porze zostały oddane przez Niemców pierwsze salwy w kierunku polskich żołnierzy 1 września 1939 r.

Uroczystości mają charakter państwowy, a ich organizatorem jest Wojsko Polskie.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz naszego kraju, m.in. minister obrony Mariusz Błaszczak oraz marszałek sejmu Elżbieta Witek.

Swój udział zapowiedziała także prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz wszyscy jej zastępcy.

Nie będzie natomiast prezydenta Andrzeja Dudy, który weźmie udział w obchodach w Wieluniu. Na to miasto pierwsze bomby spadły o godz. 4:40, a więc jeszcze przed pierwsza salwą na Westerplatte.

Bezpłatne autobusy na Westerplatte

Chcących dojechać na uroczystości na Westerplatte dowiozą na miejsce autobusy 15 linii autobusowych, o numerach od W1 do W15. Wybrane linie będą obsługiwane przez dwa pojazdy jednocześnie.

Wszystkie autobusy dojadą na Westerplatte między godz. 03:35 a godz. 03:55. Ich trasy i godziny odjazdów z przystanków początkowych można znaleźć pod tym linkiem.


Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.