stat
Impreza już się odbyła

Oswoić Nieznane - spektakl dla dzieci

"Strach jest naszą obroną. Strach powstrzymuje nas przed niepotrzebnym i niemądrym ryzykiem. Strach nas dyscyplinuje." - twierdził Graham Masterton - brytyjski pisarz i twórca horrorów. Wydaje się zatem, że strach powinien być naszym sprzymierzeńcem. Czy powinniśmy zatem z nim walczyć? Jeśli tak - jak podejść do tego zadania? Odpowiedzi na to pytanie Alicja Araszkiewicz szuka w swym spektaklu Oswoić nieznane. To historia dwóch sióstr i ich relacji. Spektakl porusza także temat lęku przed ciemnością. Okazuje się, że ciemności boją się nie tylko młodsze dzieci, ale także starsze, a czasami nawet... młodzież. W spektaklu poznajemy rodziców, którzy postanawiają oswoić córkę z ciemnością. Przedstawiają jej więc pewnego, zadziornego jegomościa, który co prawda nie może samodzielnie wypowiedzieć ani słowa, ale za to przy małym wsparciu potrafi opowiedzieć niezwykłą historię.

sie 22

niedziela, godz. 14:00

Pruszcz Gdański,
bilety 45 zł
ulgowy 35 zł
paź 27

środa, godz. 9:30

Gdynia,
bilety 45 zł
ulgowy 30 zł
Kup bilet
Przedstawienie ma na celu zachęcenie rodziców i nauczycieli do wykorzystywania pacynek w trakcie zabawy i nauki z dziećmi. Mamy również nadzieję, że kiedy widzowie poznają Panią Ciemności oraz Cienie, przestaną się ich bać! Może zbyt dużym oczekiwaniem byłoby, aby relacje w rodzeństwie się poprawiły, ale czasem samo spojrzenie na daną sytuację z innej perspektywy bywa naprawdę pomocne.

W spektaklu bierze udział młodzież z Teatru Na Styku Światów, czyli grupy teatralnej działającej w Wejherowskim Centrum Kultury oraz osoby dorosłe. Swój wkład w spektakl mają także Karolina Szczepańska, która podjęła się skomponowania i aranżacji podkładów muzycznych do tekstów piosenek (w nagraniu udział wzięli: Marta Bagniewska flet, Piotr Smentoch perkusja, Karolina Szczepańska instrumenty klawiszowe) oraz odpowiedzialna za choreografię piosenki siostrzanej - Elżbieta Czeszejko. Lalki (poza kotem, mamy w spektaklu jeszcze pięć myszy) wykonała Katarzyna Schulz, która pracuje w Teatrze Lalek w Olsztynie. Kostiumy uszyła Joanna Paczoska, a za przygotowanie wokalne odpowiada pracująca w Teatrze Muzycznym w Gdyni - Katarzyna Bierecka. W trakcie spektaklu prezentujemy ilustracje Lilianny Wysokiej oraz Aleksandry Burchardt. Scenografię wyczarowali Mateusz Czech oraz Jacek Rogalewski, który tworzy także oprawę świetlną. Za dźwięk odpowiedzialni są Piotr Smentoch oraz Radosław Bach. Scenariusz, teksty piosenek, reżyserię, projekty kostiumów stworzyła Alicja Araszkiewicz.
Warsztat z animowania pacynką przeprowadziła dr Aleksandra Pejcz z Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Muzyka - podkłady muzyczne do ruchu scenicznego i tańca: Patrick Doyle, Randy Newman, John Williams.
Wizualizacje Waldemar Czaja

Spektakl dla dzieci od 6 lat.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.