• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

ODWOŁANE - Dni Krytyki Filmowej

Drodzy widzowie, w trosce nasze wspólne zdrowie i bezpieczeństwo oraz w związku z decyzjami władz samorządowych i centralnych, które mają przede wszystkim ograniczyć rozprzestrzenienie się koronawirusa, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu naszego przeglądu Dni Krytyki Filmowej na jesień br. Najprawdopodobniej będzie to październik, co potwierdzimy w terminie późniejszym.

----------

]Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, organizator m.in. Sopot Film Festivalu, w dniach 30 marca-4 kwietnia zaprasza na trzecią edycję przeglądu filmowego Dni Krytyki Filmowej.

Celem przeglądu jest prezentacja dla szerokiej publiczności wybitnych współczesnych filmów w formule omówień i dyskusji, prowadzonych przez najważniejszych krytyków i dziennikarzy filmowych.

Główną ideą imprezy jest połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dając publiczności możliwość wymiany poglądów i dyskusji na temat sztuki filmowej. Formuła przeglądu ma zachęcać do świadomego odbioru dzieła filmowego i jego krytycznego oglądu, polemiki i twórczego dyskursu z krytykami. W przeglądzie znalazły się wybitne tytuły kina autorskiego, które zostały nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, takich jak Cannes, Berlinale, Wenecja, zdobyły Europejskie Nagrody Filmowe czy sięgnęły po Oskary.

Będą to takie tytuły jak: "Parasite" Bong Joon-ho, "Matthias i Maxime" Xaviera Dolana, "Portert Kobiety w ogniu" Céline Sciammy, "Joker" Todda Phillipsa czy przedpremierowy pokaz filmu "La Gomera" w reż. Corneliu Porumboiu, jednego z najwybitniejszych autorów Rumuńskiej Nowej Fali.

Trzecia edycja przeglądu to dziewięć wybitnych filmów pełnometrażowych i dziewięć dyskusji po seansach ze znawcami kina - krytykami i dziennikarzami. Gośćmi przeglądu będą: dziennikarka i realizatorka telewizyjna Magdalena Felis, krytyk filmowi Łukasz Maciejewski i Błażej Hrapkowicz oraz filmoznawczyni związana z Uniwersytetem Łódzkim Diana Dąbrowska. Spotkania z nimi będą miały formułę otwartej rozmowy, tak aby publiczność mogła wymienić swoje poglądy. Zastanowimy się również jak konstruktywnie w dzisiejszych czasach prowadzić polemikę i krytykę filmową oraz kim jest obecnie krytyk filmowy, skoro każdy może się w niego zamienić, publikując w internecie - mówi Anna Kądziela - Grubman, Dyrektor Programowa Stowarzyszenia i pomysłodawczyni przeglądu.

Dla młodzieży szkolnej zaplanowano warsztaty krytyki filmowej "Skrytykuj.pl", podczas których młodzież obejrzy i skonfrontuje ze sobą wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Pokazy filmowe, spotkania i dyskusje z zaproszonymi gośćmi odbędą się w sali Goplana Gdyńskiego Centrum Filmowego, natomiast warsztaty krytyki filmowej Skrytykuj.pl w Konsulacie Kultury w Gdyni.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.