• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

O związku terapii przywiązania z seksualnością

Stosunki życiodajne a stosunki śmiercionośne, czyli o związku teorii przywiązania z seksualnością - warsztat dla kobiet 26.02.2023 godz. 9:00 - 15:00.

lis 1

środa, godz. 9:30

Gdańsk, Obrońców Westerplatte 34/2
bilety 200 zł
przedsprzedaż 170 zł

w każdy wtorek (do 31.12), godz. 19:00 - 21:00

Wstęp wolny
Związek między seksualnością człowieka a jego wzorem tworzenia i utrzymywania więzi z innymi ludźmi, ma duży wpływ na siłę wyrazu oraz satysfakcję z życia seksualnego.

Prowadzenie - Eliza Taworska, psychoterapeutka, terapeutka uzależnień

Zachowania seksualne stanowią odzwierciedlenie najbardziej podstawowych ludzkich potrzeb popędowych ale z drugiej strony odzwierciedlają zdolność do tworzenia więzi. Czasem będą one miały charakter zawłaszczeniowy, czasem krótkotrwały i dynamiczny a czasem zniewolony, poddany.

Osoby przywiązane bezpiecznie będą stanowczo różniły się od osób przywiązanych pozabezpiecznie (lękowo lub unikająco) pod względem doświadczania życia seksualnego. Zgadzanie się na niechciany seks, bądź silna potrzeba uzasadnienia odmowy współżycia, przekonanie o roli kobiety jako strony zaspakajającej potrzeby partnera , to tylko niektóre z problemów związanych z teoria przywiązania ale przede wszystkim historie wielu kobiet, uwiezionych w samotności, lęku i bezsilności.

Wokół nas żyje mnóstwo kobiet, które noszą te wstydliwe tajemnicę w środku rozdartego serca.
Kobiety od pokoleń nie rozmawiają o seksie lub rozmawiają powierzchownie czy wulgarnie. Niektóre odczuwają awersje do seksu, wykorzystują seks do dominacji w związku lub mają tendencje do zachowań ryzykownych. Inne (unikające) chcąc dezaktywować przywiązanie, mogą się dystansować lub angażować w takie związki, w których doświadczenie głębokiej intymności jest raczej niemożliwe.

Nie strzępmy krytycznie języka, komu należy się życie seksualne a komu nie. Pragnienia erotyczne są w ludzkiej naturze. Budzą się w ludziach starszych, niepełnosprawnych, chorych, nastolatkach, singlach, wdowcach, w każdym.

Warsztat w swej części teoretycznej, będzie oparty o koncepcje Trójwymiarowego Modelu Relacji Erotycznej ale przede wszystkim będzie zaproszeniem do bliskiej, intymnej rozmowy o tęsknocie, pożądaniu, bliskości, lęku przed opuszczeniem, pragnieniach i wstydzie, o ciele.

Spotkamy się być może po raz pierwszy w odwadze to stworzenia własnej definicji seksualności, bez nakładek religijnych i kulturowych, opartej o głęboko ukryte potrzeby. Spotkanie to pomoże uwolnić nieuwolnione, wypowiedzieć na głos, zrozumieć bardziej siebie i swoje dotychczasowe relacje.

Warsztat będzie zawierał elementy terapeutycznego japońskiego tańca Butoh.
Zapraszam kobiety które są gotowe na to spotkanie.
Moje uszy coraz mniej słyszą z rozmów, moje oczy słabną, ale dalej są nienasycone".... Czesław Miłosz

Opinie