stat
Impreza już się odbyła

O świadczeniach - Mama 4+

Biuro Terenowe ZUS w Sopocie organizuje bezpłatne szkolenie poświęcone rodzicielskim świadczeniom uzupełniającym wypłacanym z programu Mama 4 plus.

Program Mama 4 plus działa od marca 2019 r. Aby otrzymać niego świadczenie trzeba ukończyć powszechny wiek emerytalny, urodzić i wychować lub wychować co najmniej czworo dzieci oraz nie posiadać niezbędnych środków do życia. Świadczenie przysługuje także ojcom, w przypadku śmierci matki, porzucenia przez nią dzieci albo gdy zaprzestała ich wychowania. Maksymalna kwota świadczenia wynosi 1100 zł brutto, czyli tyle co minimalna gwarantowana emerytura. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie ma jakiś dochód, kwota emerytury zostanie dopełniona do 1100 zł. Świadczenie ma charakter uznaniowy i każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

W trakcie szkolenia omówimy między innymi warunki, które trzeba spełnić aby otrzymać świadczenie oraz zasady jego wypłaty i jej wysokość. Podpowiemy też jak prawidłowo wypełnić wniosek i jakie dokumenty należy do niego dołączyć.

Szkolenie potrwa około 1,5 godziny.

Informacja o biletach

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: dorota.suchora@zus.pl lub telefonicznie po numerem: 58 555-87-24.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.