• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nutki Pana Kleksa (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

Przedstawienie muzyczne "Nutki Pana Kleksa" odbędzie się 7. czerwca (środa) o godzinie 12:00 w Operze Leśnej w Sopocie. Kto nie zna piosenek z "Akademii Pana Kleksa": "Na Wyspach Bergamutach" czy "Kaczki Dziwaczki"? Reżyserką spektaklu jest Anna Seniuk.

sie 30

piątek, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 15-30 zł
Bezpłatny koncert to nagroda i podziękowanie dla Państwa - nauczycielek, nauczycieli oraz uczniów -za całoroczną pracę i aktywny udział w programie i okazja do wspólnego świętowania. Spotka się na nim prawie 3,5 tysięca małych uczestników Akademii Gdańskich Lwiątek i Gdańskiej Akademii Przedszkolaków oraz ich opiekunowie. Koncert poprzedzi występ Akademii Talent i laureatów 4. Przeglądu Piosenek "Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku".
O przedstawieniu muzycznym Nutki Pana Kleksa w reżyserii Anny Seniuk.

Spektakl muzyczny inspirowany piosenkami z popularnego filmu "Akademia Pana Kleksa", z muzyką Andrzeja Korzyńskiego, przeniesie najmłodszych i tych starszych widzów w bajkowy świat Jana Brzechwy. Ciągła zabawa, tańce i nutki, czyli to co bawi i wzrusza. Aktorzy wprowadzają najmłodszych widzów w świat Brzechwy, wędrując po przeróżnych stylach muzycznych: klasyka, pop, reggae, blues, jazz i disco. Spektakl zaskakuje wyjątkowym i oszczędnym w formie rozwiązaniem scenograficznym. Najważniejsza jest tu wyobraźnia dziecka, to w niej ma się pojawić obraz. A wszystko w interpretacji wyjątkowych aktorów i wokalistów Teatru Narodowego: Kingi Ilgner, Pauliny Korthals, Pawła Paprockiego i Kacpra Matuli. Aktorom towarzyszy zespół muzyczny na żywo, pod kierownictwem Andrzeja Perkmana, grający polskie przeboje muzyki dziecięcej w nowej, niekonwencjonalnej aranżacji. Anna Seniuk - wybitna polska aktorka i reżyserka przedstawień dla dzieci - stworzyła obraz, który zachwyca, inspiruje i ukazuje cudowny świat jednego z najwspanialszych klasyków polskiej literatury dziecięcej, Jana Brzechwy.

Nutki Pana Kleksa to:
Kinga Ilgner - aktorka filmowa i teatralna. Pracuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. Współzałożyła Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu, gdzie organizowała i produkowała spektakle dla dzieci. Aktorkę można zobaczyć w serialach telewizyjnych: "Przystań", "Wiedźmin", "Barwy Szczęścia" i w wielu innych. Producentka i pomysłodawczyni spektaklu.

Paulina Korthalts - aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Aktorka, wokalistka. Zagrała m.in. w widowisku muzycznym "miasteczko Harmider" i spektaklu telewizyjnym "Dolina Nicości".

Paweł Paprocki - aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Aktor dramatyczny i wokalista.
Kacper Matula - aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz Rektorskiego Stypendium im. Janusza Minkiewicza, za poczucie humoru w działaniach artystycznych. Szerszej publiczności jest znany z serialu "Klan", "Singielka" i "Ranczo".

Fot. Maciej Moskwa

Opinie (1)

  • szkoda,ze tylko jeden występ.. .

    gdyby był choć jeden jeszcze termin występu byłoby super. niestety nie mogłam byc z dziećmi

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.