stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nowelizacja ustawy deweloperskiej - debata

Wydarzenie w ramach

Czy kupowanie mieszkania w budowie jest bezpieczne? Zapraszamy do udziału w debacie publicznej poświęconej nowelizacji ustawy deweloperskiej.

Od ponad 6 lat klientów firm deweloperskich chroni ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana powszechnie ustawą deweloperską. Jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uważa, że finansujący budowę nowych mieszkań wciąż dużo ryzykują, bo gdyby w trakcie budowy zbankrutował deweloper, mogliby stracić przynajmniej część wpłat.

UOKiK przygotował więc projekt nowelizacji ustawy deweloperskiej, w którym proponuje m.in. dodatkowe zabezpieczenie tych pieniędzy. Problem w tym, że przeciw takiemu rozwiązaniu ostro protestują deweloperzy. Zapewniają, że ich klienci mogą się czuć bezpieczni. I ostrzegają, że zmiany mogą skutkować spadkiem podaży nowych mieszkań, a konsekwencji wzrostem ich cen.

Kto w tym sporze ma rację? Jakie jeszcze poprawki, które mają poprawić ochronę kupujących nowe mieszkania, proponuje UOKiK?

https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/ustawa-deweloperska-do-poprawy-ostry-spor-o-rachunek-powierniczy-aa-3VDf-PX8z-ia2W.html

Debatę poprowadzi dziennikarz gospodarczy, redaktor naczelny serwisu muratorplus.pl: Marek Wielgo

Zaproszenie do debaty przyjął Prezes UOKiK Marek Niechciał oraz przedstawiciele trójmiejskich deweloperów.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.