stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nowe idzie od morza x 100cznia: Syny (1 opinia)

Nowe idzie od morza już drugi raz zaprasza na serię koncertów do niezwykłej przestrzeni 100cznia, która znajduje się na terenach postoczniowych. W kolejnej odsłonie cyklu wystąpią Syny.

Syny to duet utworzony przez producenta 1988 oraz rapera i producenta Piernikowskiego. Zadebiutowali w 2015 roku wydaną w wytwórni Latarnia Records płytą "Orient", którą mocno namieszali na polskiej scenie muzycznej, wywołując dyskusje i kontrowersje. Uważani powszechnie za prymitywnych barbarzyńców, którzy ponad konstrukcje muzyczne czy tekstowe stawiają klimat. Czeszą ludzi pod włos tworząc wielowarstwowe gówno pełne emocji, których w rapie zwykle próżno szukać. Ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym, bo Syny to zjawisko emocjonalne. Od momentu debiutu Syny zagrały kilkadziesiąt koncertów w Polsce i zagranicą, występując m.in. na festiwalach Nowa Muzyka, Unsound, OFF Festival, Up To Date, Colours of Ostrava, gdańskiej edycji Boiler Room oraz wielu innych, zdobywając sporą rzeszę wiernych fanów. W 2018 roku zespół wrócił z drugą płytą "Sen" już teraz bardzo dobrze przyjętą przez polskich dziennikarzy i publiczność, przez co stał się jednym z najczęściej odsłuchiwanych albumów na serwisach streamingowych.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


100cznia to projekt kulturalny, który przenosi na trójmiejski grunt miejsca, jakie znamy z dużych europejskich miast. Za pomocą kontenerów cargo na terenie Stoczni Gdańskiej powstał ekosystem, który przyciąga połączeniem artystycznego nieładu, mocą kulturalnych wydarzeń, dobrą jakością jedzenia i niezobowiązującą atmosferą. To okazja aby wpaść na kawę, lunch, drinka, rodzinny piknik, spacer, rowerową wycieczkę, spontaniczne spotkanie, grubą potańcówkę i i powolne chillowanie. Wszystko w sercu postindustrialnego krajobrazu, minutę piechotą od stacji SKM Stocznia i kilka minut samochodem / rowerem od Starego Miasta.

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

  • M-5 dało rade

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.