stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nowe idzie od morza x 100cznia: Nagrobki

Nowe idzie od morza już drugi raz zaprasza na serię koncertów do niezwykłej przestrzeni 100cznia, która znajduje się na terenach postoczniowych. W kolejnej odsłonie wystąpią Nagrobki.

Nagrobki tworzą Maciej Salamon i Adam Witkowski. Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie - teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. Na dwóch ostatnich płytach zespół wspierany były w studio przez Olo Walickiego, Mikołaja Trzaskę, Tomasza Ziętka i Michała Skroka. Zespół stworzył również muzykę do spektakli teatralnych: Intro Narodowego Teatru Dada von Bzdülöw, dwóch sztuk w reżyserii Michała Kmiecika - Słowo o Jakóbie Szeli Teatr Polski w Katowicach i Portret Trumienny Teatr Polski w Poznaniu, a także słuchowiska i jego inscenizacji na podstawie dramatu Koniec Przemocy autorstwa i w reżyserii Magdy Mosiewicz i Bogny Burskiej. Nagrobki zagrały do tej pory około 80 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Opener, OFF, Unsound, Spring Break), a ich wydana w 2017 roku płyta "Stan Prac" została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy (wyprzedany nakład) oraz krytyków znajdując się wśród 10 najlepszych polskich albumów 2017 roku oraz na drugim miejscu plebiscytu Gazety Wyborczej na Płytę Roku 2017.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


100cznia to projekt kulturalny, który przenosi na trójmiejski grunt miejsca, jakie znamy z dużych europejskich miast. Za pomocą kontenerów cargo na terenie Stoczni Gdańskiej powstał ekosystem, który przyciąga połączeniem artystycznego nieładu, mocą kulturalnych wydarzeń, dobrą jakością jedzenia i niezobowiązującą atmosferą. To okazja aby wpaść na kawę, lunch, drinka, rodzinny piknik, spacer, rowerową wycieczkę, spontaniczne spotkanie, grubą potańcówkę i i powolne chillowanie. Wszystko w sercu postindustrialnego krajobrazu, minutę piechotą od stacji SKM Stocznia i kilka minut samochodem/ rowerem od Starego Miasta.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • blues , muzyka alternatywna , rock
  mar 4
  czwartek, g. 20:00
  Gdańsk, Stary Maneż
  Voo Voo - Za niebawem
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  maj 1
  sobota, g. 20:00
  Gdynia, Studio Panika
  Too Many Zooz