• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nowe idzie od morza 2022: Bastarda & SUTARI (1 opinia)

Po raz trzeci zapraszamy do Wrzeszcza na koncerty najciekawszych artystek i artystów polskiej sceny alternatywnej. Podczas sierpniowych wieczorów przeniesiemy się w czasie i przestrzeni słuchając wyjątkowej muzyki. Od interpretacji pieśni pogranicza, zainspirowanych twórczością Adama Mickiewicza w wykonaniu zespołów Bastarda i Sutari, przez minimalistyczne i porywające utwory Resiny, po niesamowite aranże bossa novy - wczesnych utworów Ennio Morricone w wykonaniu combo Mitch & Mitch, tym razem w składzie, w jakim nie grali nigdy wcześniej.

Tym razem spotykamy się w niezwykłej przestrzeni ponad stuletniego Teatru Leśnego w sercu malowniczego Parku Jaśkowej Doliny. Zapraszamy!

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


4 sierpnia, godz. 20.00
Bastarda & Sutari grają Tamoj - Ballady Pogranicza


W 2022 roku zespoły Sutari oraz Bastarda połączyły siły aby stworzyć autorską
opowieść o muzyce pogranicza. Czerpią z ludowych pieśni białoruskich, litewskich sutartines, oraz polskiej muzyki tradycyjnej. Studiując bogate i różnorodne źródła tych regionów, próbują dotrzeć do tego co potencjalnie drzemie na styku tych różnych tradycji. A wszystko zaczęło się od Mickiewicza! Jeszcze w tym roku Bastarda i Sutari wydadzą album nakładem oficyny Audiocave zapraszając nas wszystkich do wspólnej podróży. Wcześniej spotkamy się w Teatrze Leśnym w Gdańsku.

Chcieliśmy dotrzeć do źródeł z których czerpał wieszcz Adam i na ich podstawie
stworzyć naszą współczesną, muzyczną wersję "Ballad i Romansów". Podążając śladami poety odkrywamy pogranicze także dla siebie. I to dawne, historyczne, wyrażane w starych pieśniach i to aktualne, naznaczone największymi wyzwaniami współczesnego świata. Nasza praca traktuje źródła z szacunkiem i miłością, jednak podejmując dziś temat pogranicza, tego symbolicznego "przeciągania liny" między kulturami, a także współczesnego problemu granic również w wymiarze geopolitycznym - dostrzegamy bardziej uniwersalny, ogólnoludzki i głęboki wymiar poruszanych zagadnień.

Basia Songin - śpiew, Wilk, Sowa, bębny, instrumenty perkusyjne, looper; Kasia Kapela - śpiew, skrzypce, kankle, bębny, instrumenty perkusyjne; Paweł Szamburski - klarnet; Michał Górczyński - klarnet kontrabasowy; Tomasz Pokrzywiński - wiolonczela.

Bilety:
I pula 29 PLN / II pula 39 PLN
Limitowana pula karnetów: 99 PLN
KUP: sklep.fpalma.pl/koncerty-nowe-idzie-od-morza

11 sierpnia, godz. 20.00
Resina

Karolina Rec
to kompozytorka i wiolonczelistka występująca pod szyldem Resina. Jej twórczość była recenzowana m.in. przez The Guardian jako "niezapomniana", przez The Line of Best Fit jako "niezwykłe osiągnięcie" czy The Quietus jako "piorunująco-atmosferyczny, sugestywny świat dźwięków". Współpracuje z artystami różnych gatunków muzycznych i komponuje muzykę filmową, teatralną i do gier. Na swoim trzecim albumie "Speechless" Resina poszerza środki kompozytorski. Usunięta z klasycznych kontekstów wiolonczela poddana zostaay analogowym i elektronicznym manipulacjom, dzięki czemu "Speechless" to amalgamacja noise'u, rocka i ambientu, przechodząca od delikatnego piękna do żarzącego się podskórnie zagrożenia, od pulsującego minimalizmu do nieposkromionych wybuchów. "Speechless" ewoluuje wokół idei poszukiwania bardziej eksperymentalnych, prymitywnych sposobów wydobywania dźwięku za pomocą głosu, myślenia o tych, którym odmawia się prawa głosu, oraz eksploracji napięcia pomiędzy fizycznym aspektem wykonawstwa a muzyką elektroniczną i amplifikowaną. Styl komponowania Resiny cechuje tu bardzo osobisty charakter, a wręcz pewna awanturniczość.

Karolina Rec - wiolonczela, elektronika; Mateusz Rychlicki - perkusja

Bilety:
I pula 29 PLN / II pula 39 PLN
Limitowana pula karnetów: 99 PLN
KUP: sklep.fpalma.pl/koncerty-nowe-idzie-od-morza

18 sierpnia, godz. 20.00
Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico - Amore assoluto per Ennio


Mitch & Mitch nie ograniczają się do ram jednego gatunku, swobodnie eksperymentują z różnymi stylami, a także współpracują z muzykami z całego świata m.in. Felixem Kubinem, Igorem Krutogolovem czy Kassinem. Sam zespół stał się szerzej rozpoznawalny za sprawą płyty 1976: A Space Odyssey. Album nagrany ze Zbigniewem Wodeckim, będący połączeniem dawnych utworów mainstreamowego artysty z alternatywnym graniem Mitchów, uzyskał status platynowej płyty oraz otrzymał Fryderyka za najlepszy album roku 2015.

Teraz zespół zabrał się za kompozycje Ennio Morricone. Wszystko zaczęło się w październiku 2020 roku od towarzyskiego spotkania w domu jednego z Mitchów. Kolejnym ważnym etapem tej historii było zaproszenie zespołu na urodziny Drugiego Programu Polskiego Radia, gdzie po raz pierwszy materiał został wykonany w pełnym wymiarze. Przez kilka kolejnych miesięcy dojrzewała decyzja o sformalizowaniu projektu i zarejestrowaniu płyty z ulubionymi utworami Maestro. Sesja miała miejsce pod koniec lipca 2021 roku w Studiu S4. Na repertuar albumu złożyły się tylko utwory z easy listeningowo/bossa novowego okresu twórczości Morricone (1969-1971), co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć.

Premiera albumu "Amore assoluto per Ennio" zaplanowana jest 23 września 2022 roku nakładem Jazzboy Records.

Anna Baranetti - corno francese [DP3]; Anna Brachacci - basso; Maddalena Gae'Gizza - vocale, flauto traverso; Maddalena K. Penqala - vibrafono, campanelli, strumenti a percussione; Margherita Sarbacchi - mellotron, clavicembalo, pianoforte; Mitch a.k.a. Michele - chitarra elettrica; Mitch a.k.a. Michele - batteria

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  29 - 39 zł
Bilety:
I pula 49 PLN / II pula 59 PLN
Limitowana pula karnetów: 99 PLN
KUP: sklep.fpalma.pl/koncerty-nowe-idzie-od-morza

Opinie (1)

 • czy bilety mozna nabyć tuż przed koncertem (tj już w teatrze leśnym)?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  kwi 20
  sobota, g. 19:00
  Gdańsk, Kolonia
  Negation Institute Live
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna , clubbing / disko
  kwi 20
  sobota, g. 23:00
  Gdańsk, B90
  Anfisa Letyago