stat
Impreza już się odbyła

Nowa Świętojańska (3 opinie)

Wydarzenie opiera się na otwarciu ul. Świętojańskiej w Gdyni dla spacerujących, którzy pragną poczuć filmową atmosferę miasta w dniu 20.09.2014.

Wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta Gdyni przy współpracy Organizacji Wypraw i Gdyni 2026 opiera się na otwarciu części ul. Świętojańskiej w Gdyni dla pieszych w dniu 20 września 2014 roku. Pomyślane jest ono jako aktywna wędrówka mieszkańców, turystów oraz uczestników 39 Festiwalu Filmowego w Gdyni po głównej ulicy miasta, która tego dnia w godzinach 15.00-23.00 będzie w części deptakiem. Swoją ideą nawiązuje do plakatu festiwalowego, czyli spaceru po różnych wydarzeniach filmowej Gdyni.

Jako działalność inspirowana Festiwalem oraz będąca wynikiem aktywności wielu mieszkańców miasta zaistniejemy w kalendarzu tego wydarzenia wpisując się w harmonogram jako impreza towarzysząca Festiwalowi Filmowemu w Gdyni.
Wydarzenia rozpoczną się o godz. 15.00 koncertami na Świętojańskiej, na odcinku od Armii Krajowej do ul. Traugutta, bo tam będą ustawione na podestach trzy fortepiany z orkiestrami grającymi na żywo muzykę filmową. Od godz. 15.30 wystawa MM Modernizm w Muzeum Miasta Gdyni z interaktywnym pokaz specjalnym instalacji. Wydarzenie ogniskuje się wokół tematyki filmowej i jest jednocześnie zapowiedzią kolejnej odsłony Projektu. To spotkanie miłośników filmu, historii, architektury, muzyki oraz najnowszych technologii. Zaraz potem festiwalowe gwiazdy filmowe przejadą uroczystą kawalkadą kabrioletów od Muzeum przez Skwer Kościuszki na scenę w Infoboxie.

Do godziny 23.00 odbędą się tam różne filmowe wydarzenia: koncerty gdyńskich zespołów z muzyką filmową, Les Bigos z płytą G.D.Y.N.I.A godz. 18.00 oraz krótki występ No Limits z Magdą Smuk godz. 20.00. Przeprowadzimy 39 konkursów dotyczących filmów polskich (cenne nagrody, książki, encyklopedie, pobyt w hotelach, podwójne zaproszenia na bal zakończenia festiwalu filmowego) prowadzenie Tomasz Buza- dziennikarz radiowy, Mariusz Sieraczkiewicz Młoda Gdynia i koordynacja Arkadiusz Brzęczek. Między występami będzie prezentowana przez DJ Romeo i Seba, Glen Ski elektroniczna muzyka filmowa.

O godz. 18.00 zapraszamy na ul. Świętojańską 1 na "Historyczny spacer po ulicy Świętojańskiej" prowadzony przez Małgorzatę Sokołowską, autorkę albumu "Qultowa Gdynia Świętojańska"

Na deptaku Świętojańskim będzie miała miejsce również prezentacja wyjątkowych zabytkowych aut. Staną się one jednocześnie bohaterami inscenizacji dwóch filmowych, ulicznych scen z samochodami z epoki: scena z amerykańskiego filmu gangsterskiego oraz sekwencja z obrazu 007 zgłoś się (uliczne aresztowanie gangsterów, złoczyńców).

Kupcy i restauratorzy z ul. Świętojańskiej oprócz zaprezentowania ciekawej oferty dla gości festiwalowych - specjalne karty w 12 restauracjach na czas trwania festiwalu, przygotowali też na dzień zamknięcia wyjątkową ofertę dla wszystkich mieszkańców i turystów będących na " Filmowej Świętojańskiej" wychodząc na zewnątrz, bliżej uczestników.
Ścisła współpraca z Festiwalem przejawi się też poprzez zaproszenie widzów i uczestników Filmowej Świętojańskiej na "czerwony dywan" festiwalu na godz. 19.00.

Przeczytaj także

Opinie (3)

 • Dlaczego na siłę niektórzy starają się zamknąć świętojańską? (2)

  • 7 8

  • nowy

   wiesz, dobrze ze na sile choziaz.
   mieszkam od niedawna w Gdyni, jak pierwszym razem jechalem ulica i powiedzial mi znajomy ,ze to glowna ulica w miescie ,to pomyslalem sobie ze to chyba sa jakies jaja... takie miejsca musza byc deptakami, kozysta wtedy cale miasto ludzi przychodza jedza kupuja i sie kreci..

   • 6 1

  • a niech zamykają i tak w tej chwili nie ma tam nic ciekawego

   • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.