stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nowa Fala Polskiego Dansingu: Babu Król & Smutne Piosenki

Plama Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Nową Falę Polskiego Dansingu, która porwie każdego do szalonego tańca. 

Nowa Fala Polskiego Dansingu to nietuzinkowe show koncertowe, to znani, cenieni i profesjonalni muzycy, od wielu lat funkcjonujący na polskiej scenie alternatywnej: Jacek BUDYŃ Szymkiewicz i Piotr Bajzel Piasecki znani z zespołu POGODNO i Babu Król, oraz wspaniały poznański kwartet: Smutne Piosenki.

koncerty w TrójmieścieNowa Fala to wielki powrót, szeroki nurt, który ma porwać cały kraj; Polskiego Dansingu - wieloletniej tradycji, czy wręcz instytucji, typowej dla naszej szerokości geograficznej formy zabawy, która miała cały swój zestaw kulturowych artefaktów. "W narodzie wciąż jest tęsknota za dancingiem - i to nie tylko u starszych przedstawicieli nacji." - mówi Paulina Frąckowiak z zespołu Smutne Piosenki.

4 kwietnia 2019 r. ukazała się płyta zespołów Babu Król i Smutne Piosenki pt. "Nowa Fala Polskiego Dansingu vol. I i vol. II" z coverami i prawdziwymi dansingowymi szlagierami.


Vol. I to autorskie kompozycje Jacka Szymkiewicza (Budynia z Pogodno i Babu Króla) oraz Pauliny Frąckowiak (Smutne Piosenki). Vol. II to nietypowe adaptacje hitów skomponowane przez Babu Króla. Możliwe "Take on me" zespołu A-ha w wersji elektro, "Pod Papugami" Niemena w wersji dubstepowej lub "Daj mi tę noc" w aranżacji jazzowej. Koncert dopełnią klasyczne, ale doprawione szczyptą dekadencji dancingowe melodie.

To wydarzenie dla młodych, jak i tych pamiętających czasy prawdziwych dansingów. Dużo radości, tańca. Trochę melancholii. Publiczność bawi się wybornie. Wszyscy znają teksty, a kroków uczyć się nie trzeba. Pokolenia łączą się w tańcu i niezapomnianych melodiach.


Tylu wspaniałych artystów na jednej scenie w projekcie bardzo wystrzałowym i zagrzewającym serca wszystkich.

Daj mi tę noc (Official Video)
A gdyby tak pójść w tango (Official Video)

Jedna z wielu recenzji

Płyty można posłuchać na Spotify!
https://is.gd/spotify_dansing 

Video wywiad z liderem projektu w Polskim Radiu.

BILETY

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.