• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Nocne granie: Demony prerii

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Razem z Velvet Spoon zapraszamy na pokaz filmu "Demony Prerii" z cyklu Nocne Granie.

Oryginalny tytuł: The Wind
Reżyseria: Emma Tammi
Produkcja: USA, 2018
Czas: 86'
Występują: Caitlin Gerard, Miles Anderson, Julia Goldani Telles

Zachód końca XIX wieku. Wiecznie nieobecny mąż, izolacja i bezkresne prerie doprowadzają Lizzy do szaleństwa. Samotność i nieokiełznany, ponury krajobraz osaczają kobietę, która musi stawić czoło mrocznej obecności i swoim własnym paranojom.

Ostatnie lata obfitowały w horrory wykorzystujące folklor w służbie grozy - kilka lat temu skutecznie straszyła Czarownica Roberta Eggersa, a w kinach można jeszcze złapać Midsommar. W biały dzień Ariego Astera. Demony prerii Emmy Tammi wytrzymują porównanie z tymi tytułami. To fascynująca opowieść o kobiecie czekającej na powrót męża w chacie położonej na odludziu, na zapomnianej przez Boga prerii. Im więcej czasu Lizzy (doskonała Caitlin Gerard) spędza w samotności, tym silniej czuje obecność czegoś dziwnego - przerażającego, niewytłumaczalnego, pochodzącego nie z tego świata.

Emma Tammi doskonale rozumie, że dobry horror opowiada nie tylko o demonach, ale przede wszystkim o demonach ludzkiego umysłu. Jej dreszczowiec doskonale łączy realne z wyobrażonym, a westernowa sceneria, skąpana na przemian w palącym słońcu i mroku nocy, okazuje się idealnym miejscem dla nieoczywistego horroru. [Grzegorz Fortuna]

Informacja o biletach

  • Kontakt
    58 690-70-75
Rezerwacje: tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl
Sprzedaż online:
https://biletyna.pl/film/Demony-Prerii/Gdansk

Opinie