• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Noc w Kinie Studyjnym - Dom, który zbudował Jack

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na drugi pokaz z naszego cyklu "Noc w Kinie Studyjnym." Na ekranie filmy pełne gęstej atmosfery, nierzadko oderwane od rzeczywistości, idealne na letnie noce pełne ciężkiego gorącego powietrza.

Drugi w cyklu - "Dom, który zbudował Jack", w reżyserii Larsa von Tiera. Portretując okrutnego, acz piekielnie inteligentnego zabójcę, reżyser sięga po motywy z twórczości Goethego, malarstwo Francisa Bacona i Eugènea Delacroix, poezję Williama Blakea, muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda, a nawet po swoje własne dzieła.

17.06 godz. 23:00
 "Dom, który zbudował Jack"
reżyseria: Lars von Trier
rok produkcji: 2018
gatunek: Dramat
produkcja: Dania, Francja, Niemcy, Szwecja, Belgia, Tunezja

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?
Bilety do nabycia w kasie kina, lub online.
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Opinie