• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Noc kupały - Percival Schuttenbach X Helroth X Merkfolk (4 opinie)

Po raz pierwszy Folkmetalowa Noc Kupały w Gdańsku!

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Zagrają:

Percival Schuttenbach
Potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Zespół działający aktywnie od 1999 roku zgromadził od tego czasu na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty i występy na festiwalach w krajach całej Europy, najważniejsze wyróżnienia na festiwalach folkowych (Wirtualne Gęśle) , a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem.

Percival to również twórcy licznych projektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach oraz inscenizacjach
historycznych. Regularnie pojawiają się na najważniejszych imprezach historycznych w Polsce (Biskupin, Wolin, Ogrodzieniec, Grunwald), a ich fankluby można znaleźć nawet w Brazylii i Chinach!

Zespół, którego dźwięki w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry Wiedźmin 3 - Dziki Gon utytułowanej ponad 250 branżowymi nagrodami (w tym
również za ścieżkę dźwiękową - min. statuetka MocArta 2015, Hollywood Music In Media Awards 2015 oraz Game Music Awards 2015 przyznane Percivalowi obok głównych kompozytorów gry -
Marcinowi Przybyłowiczowi i Mikołajowi Stroińskiemu.

Zespół w 2016r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland której następstwem było wydanie płyty “Strzyga” podsumowującej kilkunastoletnią działalność zespołu.
Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i
Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven.
W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę "Wataha" i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. 
Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. 

W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum, 
Skyforger i Metsatöll. 
W grudniu 2015 opublikował teledysk "Wiedźma" 
zapowiadający wydanie swojego pierwszego 
LP "I, Pagan". 
Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji.

Po wydaniu debiutanckiego albumu „I, Pagan”, Helroth zagrał kilka koncertów promocyjnych w kraju a następnie towarzyszył zespołowi Percival Schuttenbach na trasie „Strzyga Tour”.
Rok zakończył jako główny polski support Eluveitie w katowickim Mega Club.

Członkowie zespołu
Orthank - vocals
Martha - flutes, 2nd voc
Ernest - violin
Zapor - guitar
Jan Machalski - guitar
Morwin - bass
Marcin - drums

https://www.facebook.com/pg/Helroth/


Merkfolk powstał na początku 2013 roku z inicjatywy rodzeństwa – Irminy i Rafała. Od listopada 2013 zespół regularnie koncertuje. Występowali, między innymi, na Ogólnopolskich Zlotach Miłośników Folk Metalu, Ragnard Rock Festiwal (Francja), Kalevala Polish Tour, Hellhammer Festiwal (Czechy). Mieli okazję grać na jednej scenie z Percivalem Schuttenbachem, Kalevalą, Welicorussem, Arkoną, Primordialem, Nokturnal Mortum, Wardruną, Skiltronem, The Moon and the Night Spirit, Nine Treasures i innymi.

Obecny skład to:
Agata Tutkaj – wokal
Katarzyna Nowosadzka – skrzypce, wokal
Kacper Pawłowicz – akordeon
Irmina Frąckiewicz – gitara
Łukasz "Ziomek" Hawryluk – bas, chórki
Rafał "Baton" Frąckiewicz – perkusja.

Byli członkowie:
Krzysztof Gosik – bas (2013-2014)
Maria „Mery” Woźniak – wokal (2013-2016)
Paulina Gołda – wokal (2016)

Nazwa zespołu, w luźnym tłumaczeniu (z norweskiego), oznacza "niosący folk". Utwory Merkfolk to wpadające w ucho melodie, grane przez akordeon i skrzypce oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji, okraszone kobiecym growlem.

W październiku 2014 r. miał premierę pierwszy teledysk Merkfolk do utworu „Topielica”. W lipcu 2015 r. zespół wydał, nakładem wytwórni Art of the Night Productions, swoją pierwszą płytę LP pt. "The folk bringer". 

W grudniu 2015 r. Folk-metal.nl uznało płytę „The folk bringer” debiutanckim albumem roku. Merkfolk jest laureatem kilku nagród, między innymi przeglądu kapel na Cieszanów Rock Festiwal 2016.

Dyskografia:
„Nananana” – singiel 2014
„Topielica/Trust” – demo 2014
„The Folk Bringer” – LP 2015

https://www.facebook.com/Merkfolk/

Bilety:
Przedsprzedaż: 40 pln
W dniu koncertu: 50 pln

http://kickassbookings.8merch.com/noc_kupaly_w_protokulturze-id12958

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety:
Przedsprzedaż: 40 pln
W dniu koncertu: 50 pln

​​​​​​​http://kickassbookings.8merch.com/noc_kupaly_w_protokulturze-id12958

Opinie (4)

 • Oczywiscie czytaja sapkowskiego kochaja fiordy zbieraja w szwecji frukty pija craktowe piwo itp itd

  • 8 0

 • Obawiam się że będzie jak na ich poprzednim koncercie w Proto

  Supporty będą świetne, natomiast gwiazda wieczoru w przetrzebionym składzie będzie tylko desperacko próbować podtrzymywać atmosferę :(

  • 2 1

 • jak nie ma Asi to nie idę (1)

  nie ma na co popatrzeć

  • 2 2

  • Na Aśce Percival się nie kończy...

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.