stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Noc Muzeów: Sen nocy dwudziestolecia

Wydarzenie w ramach

Muzeum Emigracji, nowo powstała instytucja kulturalna w Gdyni, z okazji Nocy Muzeów cofa czas i zaprasza mieszkańców Trójmiasta i turystów w magiczną i sentymentalną podróż do początków miasta Gdyni pod hasłem "Sen nocy dwudziestolecia".

gru 19

niedziela, godz. 17:00, 20:00

bilety 59 zł
Kup bilet

w każdą sobotę (do 25.12), godz. 19:00 - 22:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
W klimatycznej, najstarszej kawiarni w Gdyni - Cafe Cyganeria, mieszczącej się w efektownej modernistycznej kamienicy, przygotowaliśmy noc pełną niespodzianek - stylową potańcówkę z muzyką jazzową z lat 20. i 30. graną na żywo, degustację kuchni z dwudziestolecia międzywojennego według oryginalnych przepisów, jak również niezwykłe pokazy iluzji, które na początku XX wieku należały do ulubionych rozrywek mieszczaństwa.

jazz - koncerty w Trójmieście


Przez cały wieczór czynne będzie również wyjątkowe atelier fotograficzne w stylu retro, w którym można przenieść się w czasie i wcielić w rolę gwiazdy kina niemego lub amanta filmowego oraz wykonać zdjęcie portretowe stylizowane na przedwojenne fotografie.

PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC...
Potańcówka w dawnym stylu z jazz bandem grającym porywającą do tańca muzykę, przenoszącą w szalony i rozrywkowy czas początku XX wieku. Wystąpi jazzowy zespół muzyczny z Trójmiasta, wykonujący na żywo najpiękniejsze jazzowe fragmenty - przeboje polskie oraz światowe szlagiery rozrywkowe, w tym jazz, smooth jazz, swing, dixieland, jazz chicagowski, bebop. Na tą specjalną okazję zachęcamy uczestniczki i uczestników Nocy Muzeów do wyciągnięcia z szaf kreacji wieczorowych stylizowanych na lata 20. i 30.

ROZSMAKUJ SIĘ W LATACH 30.
Specjalna akcja kulinarna we współpracy z restauracją F. Minga, która na ten wieczór przygotuje zimne przekąski na podstawie oryginalnych przepisów z książek kucharskich z lat 30. Wydrukowane zostaną karty dań stylizowane na przedwojenne druki jako pamiątka z tego wyjątkowego wieczoru.

ILUZJONISTA
Pokaz sztuczek prestidigitatora, rozrywki żywej na początku XX wieku. Bogusław Podgórski, pseudonim "Bodoni" - trójmiejski iluzjonista i wieloletni członek Krajowego Klubu Iluzjonistów w Polsce - zaprezentuje swoje umiejętności przed wejściem do Cafe Cyganeria.

NOC W KOLORZE SEPII
W mieszkaniu nad Cafe Cyganeria Muzeum Emigracji przygotowało wyjątkowe atelier fotograficzne, gdzie można będzie wziąć udział w sesji stylizowanej na lata 20. i 30. Tomek Zerek - jeden z ciekawszych trójmiejskich fotografów opracuje zdjęcia w klimacie dawnej, przedwojennej fotografii. Na miejscu będzie możliwość dopasowania stylowych dodatków z okresu dwudziestolecia i skorzystania z pomocy wizażystki.

Miejsce:
Cafe Cyganeria, ul. 3 Maja 27, Gdynia

Harmonogram:

PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC... 19.00-01.00
ILUZJONISTA 19.45-22.45 (występy co godzinę)
NOC W KOLORZE SEPII 19.00-24.00

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.