• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Noc Muzeów 2016 na Akademii Sztuk Pięknych

W tym roku zapraszamy do "nocowania" na Akademii Sztuk Pięknych w dniu 21 maja 2016 r. Z pewnością nikt z uczestników nie zaśnie, ponieważ będzie aktywnie, inspirująco i twórczo. Pedagodzy i studenci przygotowali na tę okazję wyjątkowy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Program:

1. WARSZTATY/Maraton Rzeźby
Mała Zbrojownia, Wydział Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku, Plac Wałowy 15
Godz. 10.00 - 14.00
Koordynator: Sylwia Jakubowska
W dniu Nocy Muzeów Wydział Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku zaprasza na kolejną edycję bezpłatnych warsztatów twórczych. Podobnie jak w latach ubiegłych mile widziani będą dorośli, młodzież i dzieci, amatorzy oraz osoby, które chcą szkolić swój warsztat, w tym kandydaci na studia. Zajęcia poprowadzą wykładowcy z Wydziału Rzeźby i Intermediów oraz studenci. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia (e-mail: warsztatyrzezba@op.pl).
Program
1. Warsztaty
• Warsztaty dla młodzieży i dorosłych / rzeźba 10.00 - 14.00
Studium głowy w glinie. Na zajęcia należy przynieść narzędzia do rzeźbienia (noże, szpachelki, itp.).
• Warsztaty dla młodzieży i dorosłych / rysunek 10.00 - 14.00
Rysunek z natury/postać. Na zajęcia należy przynieść przybory i papier do rysowania, taśmę klejącą lub pinezki do przymocowania papieru do deski.
• Warsztaty dla dzieci / rzeźba 10.00 - 13.00
Zajęcia trwają 3 godziny. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz ich opiekunów. Uczestnicy będą tworzyć małe rzeźby techniką narzutu gipsowego. Organizator zapewnia materiały oraz prosi o fartuszki dla dzieci lub ubranka lubiące się brudzić.
Zapisy i informacje: warsztatyrzezba@op.pl.

2. Wystawa prac studentów III, IV, V roku Wydziału Malarstwa
Wielka Zbrojownia, ul. Targ Węglowy 6 (wejście od ul. Tkackiej), Aula, 1 piętro
Od godz. 19.00
Kurator wystawy: Anna Reinert
3. Kolekcja Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
Wielka Zbrojownia, ul. Targ Węglowy 6 (wejście od ul. Tkackiej), Aula, 1 piętro
Od godz. 19.00, Mała Aula / 1 piętro
Stała wystawa dzieł sztuki budujących kolekcję gdańskiej Akademii opartą na dorobku artystycznym pedagogów oraz absolwentów uczelni.

4. TRANSFER - wystawa prac pedagogów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Zbrojownia Sztuki, ul. Targ Węglowy 6 (wejście od ul. Tkackiej)
Od godz. 19.00
Kurator wystawy: Robert Kaja
Wystawa prezentująca twórczość artystów rzeźbiarzy - pedagogów krakowskiej ASP - jest częścią programu wymiany, mającego na celu zestawienie postaw artystycznych związanych z poszczególnymi ośrodkami akademickimi w Polsce. W ramach projektu w murach gdańskiej Akademii miały miejsce wystawy prac rzeźbiarskich i obiektowych pedagogów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, natomiast wystawy pracowników ASP w Gdańsku gościły już we Wrocławiu, a w przyszłości pozna je również publiczność Poznania i Krakowa.
Wystawa ma szczególne znaczenie dla ASP w Gdańsku z uwagi na wieloletnią tradycję kontaktów łączących uczelnie. Ekspozycja prezentuje twórczość artystów związanych z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, najstarszej uczelni artystycznej w Polsce. Przekrojowa ekspozycja obejmuje prace kilkudziesięciu pedagogów oraz absolwentów - doktorantów zaproszonych do wspólnej prezentacji. Wśród nich znajdują się dzieła rzeźbiarzy, którzy aktywnie tworzyli środowisko rzeźbiarskie lat 60. i 70. jak i przedstawicieli najmłodszego pokolenia twórców.

5. "W rytmie Sarah K." - spektakl grupy TeArt , teatru ASP w Gdańsku
Wielka Zbrojownia, ul. Targ Węglowy 6 (wejście od ul. Tkackiej)
Od godz. 23.00
Reżyseria: Marzena Wojciechowska-Orszulak
Multimedia: Filip Ignatowicz
Muzyka: Agnieszka Świstulska
O godzinie 23.00 TeArt, teatr Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, zaprasza na spektakl "W rytmie Sarah K." Ta "prywatna ikonografia" oparta na tekstach Sarach Kane ma charakter performatywny, jest eksperymentem formy, rytmu i muzyki. Aktor jest zawieszony w stanie pośrednim, transu, co doprowadza go do transformacji, przekraczania ograniczeń, pokazania wewnętrznej prawdy własnej człowieka poszukującego kontaktu z drugim, odnowienia życia a zarazem ucieczki.

Zapraszamy!

Opinie