• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Noc Grozy w Windzie GAK

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na filmową Noc Grozy w Windzie GAK! Kilka dni przed Halloween pokażemy trzy nieśmiertelne, klasyczne horrory! Każdy seans poprzedzony będzie krótkim wprowadzeniem, wygłoszonym przez Sebastiana Konefała filmoznawcę, profesora Zakładu Filmu i Mediów w Uniwersytecie Gdańskim.
Na uczestników będzie czekał darmowy poczęstunek: popcorn, kawa i herbata

Program Nocy Grozy:
NOSFERATU SYMFONIA GROZY (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens, reż. F.W. Murnau, 1922)
Jeden z pierwszych filmów grozy w historii kina, arcydzieło niemieckiego ekspresjonizmu, obchodzi w tym roku swoje setne urodziny. Historia zaczerpnięta z Draculi Brama Stokera: agent nieruchomości wyrusza w odległe Karpaty, by sprzedać posiadłość w niemieckim Wisborgu hrabiemu Orlokowi. Nie podejrzewa jednak, że ta wyprawa może go kosztować sporo wysiłku a może nawet odrobinę krwi.

DOM NA PRZEKLĘTYM WZGÓRZU (House on a Haunted Hill, reż. William Castle, 1959)
Ekscentryczny milioner wraz z żoną zapraszają pięcioro pozornie przypadkowych osób do swojej willi, która rzekomo jest nawiedzona. Ten, komu uda się bez szwanku przeżyć noc w tytułowym domu, otrzyma dziesięć tysięcy dolarów. Jak prędko się okazuje, zadanie nie jest łatwe. W roli głównej legendarny król horroru Vincent Price!

NOC ŻYWYCH TRUPÓW (Night Of The Living Dead, reż. George Romero, 196
Film, do którego już lata temu przylgnęły takie epitety jak legendarny i kultowy. Rodzeństwo: Johnny i Barbara wybierają się na cmentarz, odwiedzić miejsce spoczynku swojej mamy. Pech chciał, że robią to akurat w dniu, w którym umarli postanawiają wstać z grobów. Ten film odmienił postrzeganie figury zombie w kinie. Życiowe dzieło słynnego reżysera Georgea Romero.

Wstęp wolny!
Ilość miejsc ograniczona

Opinie