stat
Impreza już się odbyła

Nie znaczy nie czy tak znaczy tak? Dyskusja na temat zgody (1 opinia)

Centrum Praw Kobiet w Gdańsku i Krytyka Polityczna w Trójmieście zapraszają na panel dyskusyjny poruszający temat zgody/consent. Dyskusja na temat wyrażania zgody na aktywność seksualną, różnych form przemocy seksualnej i definicji zgwałcenia rozwinęła się przy okazji akcji #metoo, budząc wiele kontrowersji i niejasności. Rozmowa podczas panelu będzie miała za zadanie zrozumieć to zagadnienie, niezwykle istotne z punktu widzenia rosnącej wrażliwości na przemoc seksualną.


Przyzwolenie definiuje się jako dobrowolną i ciągłą zgodę na podjęcie określonej aktywności seksualnej. Nie może być wymuszone ani udzielone pod wpływem presji. Przyzwolenie jest odwracalne - każda osoba, w każdej chwili może zmienić zdanie odnośnie tego, co jest lub czego nie jest gotowa zrobić. Przyzwolenie jest niezbędne, by podjąć jakiekolwiek czynności seksualne, nawet gdy jest to małżeństwo, związek lub gdy już wcześniej podjęto kontakt seksualny z daną osobą ( Step Up! Campaign, Women Against Violence Europe, WAVE).

Prowadzenie:
Magdalena Nowacka
- absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, psycholożka w Fundacji Centrum Praw Kobiet oraz badaczka w fundacji Otwarte Idee. Studentka seksuologii klinicznej na SWPS i certyfikowana edukatorka seksualna.

W dyskusji udział wezmą:

dr Barbara Kijewska
- doktora nauk politycznych, wykładowczyni Instytutu Politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu pomocy społecznej.

dr Natasza Kosakowska-Berezecka - ekspertka ds. różnorodności, trenerka, wykładowczyni akademicka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego; mediatorka, współzałożycielka Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju w Instytucie Psychologii UG.

Marcin Kochanowski - prokurator, asesor prokuratury rejonowej w Kartuzach, od 2013 roku wolontariusz w Centrum Praw Kobiet. Laureat konkursu "Wyróżnienie Białej Wstążki" w kategorii osoba prywatna za zaangażowanie w pomoc kobietom doświadczającym przemocy.

Więcej informacji o wydarzeniu w załączniku oraz pod poniższymi linkami:
https://cpk.org.pl/nie-znaczy-nie-czy-tak-znaczy-tak-kwestia-zgody-w-polskim-spoleczenstwie-dyskusja-cpk-gdansk/

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni