• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Nie ma większej miłości

W dzień uroczystej beatyfikacji Rodziny Ulmów, 10 września (niedziela) 2023 roku, zapraszamy na godz. 19:30 do Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku, na koncert "Nie ma większej miłości" w hołdzie Rodzinie Ulmów, ku czci Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Wydarzenie w szczególny sposób upamiętni Rodzinę Ulmów z Markowej, która wraz z siedmiorgiem dzieci, oddała życie ratując rodziny żydowskie w czasie II wojny światowej.

lut 19

poniedziałek, godz. 19:00

bilety 100 - 180 zł
Kup bilet

w każdy poniedziałek (do 24.06.2024), godz. 10:00 - 10:45

Borkowo,
bilety 43 zł
We wrześniu 1995 r. Józef i Wiktoria Ulmowie zostali uhonorowani tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Od 2018 r. w rocznicę tragicznych wydarzeń w Markowej - 24 marca - obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

koncerty w Trójmieście


10 września 2023 roku odbędzie się uroczysta beatyfikacja Rodziny Ulmów. To pierwszy raz w historii Kościoła, gdy do godności błogosławionych zostanie wyniesiona cała rodzina. To właśnie tej niezwykłej rodzinie i wszystkim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata dedykowany jest koncert, do którego Darek Malejonek, dyrektor artystyczny projektu zaprosił wspaniałych Artystów.

Niedzielny koncert będzie okazją do upamiętnienia wszystkich Sprawiedliwych, którzy w czasach niewyobrażalnego terroru nie zawahali się nieść pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

Repertuar koncertu oparty jest na projektach autorstwa Darka Malejonka:

- "Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata" współpraca z Narodowym Centrum Kultury, opowiadające o Polakach ratujących Żydów,

- "Centrum Oporu Cywilnego" współpraca z Instytutem Pileckiego, opowiadające o Cywilach walczących bez broni.
Podczas koncertu wystąpią:
Darek Malejonek, Marika, Dagmara i Martyna Melosik, Kasia Malejonek, Aleksandra Idkowska, Symcha Keller, Damian Ukeje oraz Tomasz Mackiewicz, Tomasz Drozdek T.Etno i Kacper Popek.

Organizatorzy: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Bazyliką Św. Brygidy w Gdańsku, Biuro Programu Niepodległa.

Patroni medialni: Radio Gdańsk, Telewizja Polska SA - Oddział w Gdańsku, Dziennik Bałtycki, Dzieje.pl.

Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Biurem Niepodległa w ramach wydarzeń towarzyszących beatyfikacji Rodziny Ulmów.

Opinie