• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Włochaty
PATRONAT

Nic Dobrego: The Casualties, Włochaty i in. (5 opinii)

W dniach 28-29 lipca zapraszamy na NIC DOBREGO, czyli dwa dni punkowego grania.

mar 3

niedziela, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 109 zł
przedsprzedaż 89 - 99 zł
Kup bilet
mar 16

sobota, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 89 zł
Kup bilet
28.07 - CZWARTEK - DZIEŃ PIERWSZY

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


18:00 ZERO GAIN
18:40 747
19:30 SKUNX
20:40 PARA WINO
22:00 THE CASUALTIES


29.07 - PIĄTEK - DZIEŃ DRUGI

19:00 BORGIA
19:40 OI! BRYGADA
20:50 CO
22:00 WŁOCHATYTHE CASUALTIES

The Casualties powstali w 1990 roku w Nowym Jorku z inicjatywy wokalisty Jorge Herrery jako próba powrotu do złotej ery punka spod znaku The Exploited. Na początku działalności wydali własnym sumptem singiel "40 Ounce Casualty". Początkowy okres działalności najlepiej dokumentuje składankowa płyta "The Early Years 1990-95″. W 1996 roku skład grupy ustabilizował się i od tamtej pory oprócz wokalisty Jorge, zespół tworzą również gitarzysta Jake, perkusista Meggers oraz basista Rick. W 1996 roku ukazał się ich debiutancki album "For The Punks". W 1997 roku The Casualties zagrali krótką trasę po Wielkiej Brytanii razem z The Varukers. W 2000 roku ukazał się album "Stay Out Of Order", a rok później kolejna płyta - "Die Hards". W 2004 roku The Casualties podpisali kontrakt ze znaną niezależną wytwórnią Side One Dummy (Los Angeles). To właśnie nakładem tej wytwórni ukazał się ich przełomowy album "On The Front Line". Producentem tej płyty był Bill Stevenson (ex-Black Flag, Descendents). "On The Front Line" to zdecydowanie najbardziej dojrzała płyta w dorobku The Casualties. Teksty utworów na tej płycie poruszają społeczno-polityczne problemy. Wokalista Jorge tłumaczy to następująco: "Na początku naszej działalności w ogóle nie interesowaliśmy się polityką, lecz obecnie sytuacja na świecie jest tak zła, że nie możemy tylko upijać się i być ślepi na to, co dzieje się wokół nas". Płyta odniosła spory sukces i rok później na rynku pojawiła się jej hiszpańskojęzyczna wersja - "Linea Del Frente". Zespół stał się niezwykle popularny w Ameryce Południowej, o czym można się przekonać oglądając DVD "Can't Stop Us", będące zapisem ich koncertów z Meksyku i Argentyny. W 2006 roku ukazał się album "Under Attack", który przyniósł sporą dawkę rasowego street punkowego grania. Ich kolejna, dziewiąta w dorobku płyta, nosząca tytuł "Resistance", została wydana przez francusko-amerykańską wywórnię Season Of Mist w 2012 roku. W przeciwieństwie do poprzednich wydawnictw, na krążku słychać sporo różnych naleciałości z takich gatunków jak: crossover, trash i hardcore. Ostatni album zespołu to pochodzący ze stycznia 2016 roku "Chaos Sound", który jest w całości dostępny na bandcampie zespołu.

Skład:
Jorge - wokal
Rick - bas
Meggers- perkusja
Jake - gitara

https://www.facebook.com/TheCasualties
https://thecasualties.bandcamp.com/


WŁOCHATY

Włochaty to legendarny zespół punkowy pochodzący ze Szczecina. Swój pierwszy koncert zagrali w 1987 roku. W 1991 wydali pierwszą kasetę "For Sale". W roku 1993 roku zdobyli wyróżnienie i zagrali na dużej scenie na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. W międzyczasie odbyło się wiele koncertów na różnych scenach w kraju, jak i liczne trasy zagraniczne m.in. we Francji, Anglii, Niemczech, Holandii, Czechach. Na swoim koncie mają również wspólne występy z takimi klasykami gatunku jak: Dead Kennedys, Crass, Conflict czy UK Subs. Włochaty ma na koncie 7 płyt studyjnych, 2 single, 1 płytę koncertową oraz książkę "Dopisać swój wers...". Ostatnia płyta "Wbrew wszystkiemu" ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Pasażer. Przez ponad dwie dekady Włochaty aktywnie uczestniczy w społecznej dyskusji na temat losów świata i człowieka. To zespół od zawsze w swoim przekazie radykalny, związany ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi, prawami zwierząt i Antifą.

https://www.facebook.com/wlochatyband


SKUNX

Początki zespołu sięgają roku 1994 a może nawet i wcześniej (nieważne). Wtedy to dwóch adeptów punk rocka (Bifik i Sebo), oszołomionych dokonaniami starych wyjadaczy z Exploited postanowiło założyć zespół. No ale dwóch to za mało jak na kapelę, więc do składu dołączył kolega z podstawówki, amator rajdów samochodowych i mleka, Paweł oraz największy ściemniacz w szkole - Tomek. Zaczęły się próby w piwnicy u Bifika, mieliśmy dwie gitary akustyczne, zamiast perkusji służyły nam pudła kartonowe, no i mieliśmy jedno cudo, a nazywało się to giatara elektryczna. Punk rock na całego! Interwencje sąsiadów i kłótnie Tomka z Pawłem (o to, kto ma być basistą) popsuły trochę atmosferę, no ale nasz czas dopiero nadchodził... Pierwsze występy miały miejsce w rodzinnym mieście, koncertów zagraliśmy aż trzy. W tym momencie zupełnie nie wiadomo czemu zespół przestał istnieć. Bifik jednak nie tracił zapału i nadziei. Rok 2002 był przełomowy. Powróciła chęć do grania i załatwiliśmy miejsce na próby w Ośrodku Kultury, którego władze dawały duże możliwości sprzętowe młodym zespołom. W nowym składzie nagraliśmy pierwsze demo (rok 2003). Zaczęliśmy dostawać propozycje koncertowe. Później, po dołączeniu do nas czwartego członka zespołu - Darka - udało się nam nagrać materiał na debiutancką płytę "Clockwork Gang". Na początku 2006 roku płyta ujrzała światło dzienne. Skład zmienił się po raz kolejny. Wydaliśmy drugą płytę "Ludovico". Na początku sierpnia 2010 roku weszliśmy do studia (Bifik, Jaca, Cham), nagrywając materiał na trzecią płytę "Oi! Punx atak!".

Skład:
Bifik - gitara, voc.
Bikerowski - gitara
Pachol - perkusja
Ryży - bass

https://www.facebook.com/SkunxPL


PARA WINO

Darek "Para" Paraszczuk to jedna z najbarwniejszych i najoryginalniejszych postaci na polskiej scenie niezależnej, gitarzysta basowy, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Współpracował z ponad 20 zespołami , z którymi wydał 21 albumów, nie licząc składanek. Jego płyty rozeszły się w ilości kilkuset tysięcy kopii. Jest autorem książki autobiograficznej pt. "Punk twoja mać". Pierwszym utworem, który "Para" wykonał samodzielnie, był... "Krokodyl Gienio". W 1980 roku obowiązkowa piosenka z programu nauczania języka rosyjskiego w podstawówce. W lecie 1981 r. trafił do punkowej kapeli Szok. W tym samym okresie zagrał koncert z formacją Stres. Przez całe lata 80-te stale udzielał się we wrocławskim undergroundzie. Grał z zespołami Patykiem pisani (82), BTH/BBH, Teo Til (82-85), Excess (85), Sekta Blues Band (86), zulu Land Natalu (87), Yanko (88-90), Poerox (90), Celejbreation (90) i The Krew (92). W 1992 r. "Para" reaktywował kapelę Sedes wspólnie z Wojtkiem Maciejeskim (gitara) i Darkiem Wieczorkiem (perkusja). Przez prawie 2 lata zagrał z tym zespołem ponad 100 koncertów. Wydali trzy kasety i jedną płytę CD. Z końcem 1993 r., "Para" odszedł z Sedesu i od tej pory występuje solo pod szyldem Para Wino. Solowym debiutem Pary Wino było wydawnictwo "Charakteropatie" z 1994 r., które okazało się sensacją i przez wielu jest uważane za najlepszą płytę w historii polskiego rocka. Drugą autorską płytę "Para" wydał w 1995 roku. Nosiła ona tytuł "P.W.D.A.R.N.P.Z" i przyniosła mu tyle samo fanów, co przeciwników. Album rozszedł się w ilości 20 000 egzemplarzy. W latach 93-95 Para Wino nagrywał wspólnie z takimi muzykami jak: Anja Orthodox (Closterkeller), Titus (Acid Drinkers), Peter (Vader), Siczka (KSU), Kacper (Proletaryat) i Siwy (Defekt Muzgó). Wśród tych nagrań były zarówno utwory "Pary", jak i piosenki wyżej wymienionych kapel, a nawet punkowe wersje... kolęd bożonarodzeniowych i przedwojennych polskich przebojów. Obecnie, wraz z Ziarnem i nowym perkusistą Michałem, po długiej przerwie "Para" nagrywa nowe utwory i rusza w trasę koncertową.

https://www.facebook.com/parawinooficial


CO

Zespół Co powstał w 2011 roku na terenie Osady Muzycznej w Gdyni. Nasza twórczość oscyluje wokół tego co nas otacza a co najbardziej absorbuje naszą uwagę. Muzyka, którą tworzymy jest wypadkową poszczególnych braków, jakie posiedliśmy w trakcie wieloletniej edukacji muzycznej w polskich szkołach. Co do warstwy tekstowej, jest ona wynikiem obserwacji rzeczywistości w jakiej przeszło nam żyć. Rzeczywistości nacechowanej realno-socjalistyczną mentalnością, dzikim kapitalizmem w sferze działania, posuniętą do absurdu poprawnością polityczną, integryzmem oraz medialną dezinformacją.

Skład:
GBH - voc
Hodor Honor Hodor - git
Docent - bas
Hinzu - perk

https://www.facebook.com/czadco
https://www.youtube.com/watch?v=w3VfkZfYdDA


OI! BRYGADA

Trzech gości grających muzykę, która na długo pozostanie Ci w głowie. Chwytliwe refreny, melodyjne chórki a wszystko okraszone duża ilością humoru. Teksty to narracja życia codziennego i sytuacji otaczających nas z każdej strony. Muzykę cechuje masa energii osadzona w klimatach punka lat '80. Na swoim koncie mają wydany w 2013 roku singiel "Zero Punkrotyzmu" oraz debiutancki krążek pt. "Atmosfera jest najważniejsza" (2015).

Skład:
Mikoś -gitara, voc.
Oi!Kamil - bas, voc.
Mazol - bębny, voc.

https://www.facebook.com/OiBrygada


747

Szczecińska grupa 747 to świeża krew na krajowej scenie hardcore/punk. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Kuby Krawczyka, którego fani punk rocka znają zapewne z wieloletniej obecności w składzie The Analogs. Nazwa zespołu nawiązuje do samolotu Boeing 747, którego szybkość i głośność stały się wizytówką kapeli. W 2013 roku 747 zarejestrowali swoje pierwsze demo, a hardcore/punk w wykonaniu szczecinian zyskał sobie spore uznanie fanów. Na początku następnego roku zespół nagrał klip do utworu "Pod Kontrolą", który stał się podsumowaniem pierwszego roku działalności grupy. Do chwili obecnej powstały kolejne dwa teledyski do utworów "Jeden za wszystkich" i "Chodzi o to" obecnych na debiutanckim albumie. Album "Jeden za wszystkich" przynosi 17 autorskich utworów bezkompromisowych zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej. Zwolennicy nastrojowych i rytmicznych kompozycji nie mają czego szukać w towarzystwie 747, bo ten album to wściekłość i energia w najczystszej postaci, hardcore/punk w najszczerszej odsłonie. To także kilka bezsprzecznych, koncertowych hitów sprawdzonych podczas występów na żywo.

Skład:
Kuba Krawczyk - gitara
Wojciech Ball - perkusja
Paweł Pawlicki - wokal
Przemek Kruk - gitara
Bartek Fysz - bass

https://www.facebook.com/747hc


ZERO GAIN

Pomysł stworzenia Zero Gain padł od Małego i Julka. Po niedługim namyśle gitarę objął Mischa. Jako ostatni dołączył Karate, którego najtrudniej było odnaleźć, ponieważ odległość spowodowała brak kontaktu przez ok 15 lat. Na szczęście, dzięki cudom techniki kontakt został nawiązany i cztery dni po spotkaniu odbyła się próba, a Karate został drugim giatrzystą i jednocześnie wokalistą zespołu. Krótko po zawiązaniu zespołu, odbył się pierwszy koncert kapeli, który miał miejsce podczas festiwalu Hey Ho Ramona. W marcu 2015 roku Zero Gain weszli do studia, gdzie zarejestrowali swój pierwszy materiał. W kwietniu 2016 r. płyta ujrzała światło dzienne. Wydawnictwo o tytule "Nie zapomnę..." poświęcona została przyjaciołom zespołu.

Skład:
Dariusz "Mały" Wojciechowski - bębny,
Sławomir "Julek" Wawrzyniak - bass, voc
Michał "Mischa" Łysakowski - git,
Krzysztof "Karate" Mossetty - git, voc

https://www.facebook.com/ZERO-GAIN-1445818922405033
https://www.youtube.com/watch?v=h6l5ujecYog


BORGIA

Brudny punk z Wejherowa. Pierdolimy autocenzurę i głośno mówimy o tym, co nas wkurwia. W naszej muzyce wyraźnie słychać inspirację nieco zapomnianą obecnie stylistyką polskiego punka lat dziewięćdziesiątych. W kilku słowach - szybko, głośno i o kurewsko poważnych sprawach. Znakomita muzyka żeby najebać się na smutno.

Skład:
Jasza - wokal
Iron - perkusja
Kuroń - bas
Wiesiek - gitara

https://www.facebook.com/BorgiaPunk


BILETY: 39 zł (przedsprzedaż stacjonarna i online) / 49 zł (w dniu koncertu) / 69 zł (karnet dwudniowy - przedsprzedaż stacjonarna i online)

Dostępne w: Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing - Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00).

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Przedsprzedaż online:
Dzień pierwszy (28.07.) / Dzień drugi (29.07.) / Karnet dwudniowy

Opinie (5)

 • w sobotę lipa, wszyscy pójda na piątkowe party

  • 2 1

 • punkowe prymitywne granie he

  • 1 6

 • Eeeeeee jak nie ma nic dobrego,to nie ide.

  • 4 1

 • lewacki syf

  • 1 6

 • Nie popieram lewicowej ideologii jaką głosi Włochaty (Odkurzacz)

  jednak zawsze mnie fascynował sposób przekazu tej grupy. Tam nie było statystycznych "trzech akordów i darcia mordy" ale skupienie się warstwie tekstowej... jak potem w zaangażowanym hip-hopie. Zespół jedyny w swoim rodzaju.

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • ciężkie brzmienia , rock / punk
  gru 3
  niedziela, g. 19:00
  Gdańsk, Kwadratowa
  Jelonek
 • ciężkie brzmienia , festiwal muzyczny
  gru 2-3
  sobota - niedziela
  Gdańsk, Bunkier
  Skowyt Fest 2023