• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

National Theatre Live - Strategia gołych kawalerów

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Multikino i British Council, w ramach cyklu "Sztuka brytyjska na wielkim ekranie", zapraszają na retransmisję sztuki "Strategia gołych kawalerów" ("The Beaux Stratagem"). Spektakl z National Theatre będzie można zobaczyć 27 października o godz. 19:00 w wybranych kinach sieci Multikino.

cze 21

środa, godz. 18:00

bilety 36,90 zł
przedsprzedaż 26,90 - 34,90 zł
cze 26

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 28,90 zł
przedsprzedaż 18,90 - 26,90 zł
27 października w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w retransmisji spektaklu pt. "Strategia gołych kawalerów" ("The Beaux Stratagem") z National Theatre. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji z polskimi napisami. Spektakl wyreżyserował Simon Godwin.

Simon Godwin (reżyser "Człowieka i nadczłowieka") odświeża kostiumową farsę George'a Farquhara "The Beaux' Stratagem". Ta "dzika komedia o miłości i pieniądzach" była wystawiona po raz pierwszy w 1707 roku w Her Majesty's Theatre na Haymarket. Sztuka osadzona w realiach restauracji dynastii Stuartów skrzy się humorem dzięki dowcipowi sytuacyjnemu, przebierankom i nieprawdopodobnym zwrotom akcji.

Dwóch młodych hulaków, londyńskich fircyków, spłukawszy się do ostatniego grosza postanawia zdobyć środki do życia na prowincji. Aimwell i Archer postanawiają poszukać bogatych panien i poprzez ożenek zdobyć pieniądze. Dla niepoznaki jeden z młodzieńców, Archer, przebiera się za sługę drugiego. W prowincjonalnym Lichfield poznają piękną Dorindę, córkę bogatej Lady Bountiful i jej szwagierkę, nieszczęśliwą w małżeństwie Kate Sullen... Miłość i szansa na łatwe wzbogacenie się wisi w powietrzu, ale po drodze zakochani młodzieńcy będą się musieli zmierzyć z tak nieprawdopodobnymi przeszkodami, jak nocny napad zbójców. Na ich drodze stanie także pyskaty karczmarz, rozwiązły francuski hrabia, pijany szlachcic, złośliwy kamerdyner i irlandzki ksiądz. Żywiołowa zabawa w XVII-wiecznym kostiumie.

Spektakl zobaczymy 27 października 2015 o godzinie 19:00 w 17 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Informacja o biletach

35 zł – normalny
30 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala.
25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Opinie