• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Nasza bajka

Winda GAK zaprasza dzieci i dorosłych na spektakl pt.: "Nasza bajka". Przedstawienie to współczesna bajka muzyczna, która oprócz atrakcyjnej formy (muzyka, piosenki, lalki) niesie ze sobą ważne przesłanie: porozumienie międzypokoleniowe. Poprzez świat bajek dziadków i rodziców autorzy chcą dotrzeć do najmłodszych odbiorców, ukazując polskie bajki z przeszłości, które przegrały z komiksami i kreskówkami, najczęściej amerykańskimi.

w każdą niedzielę (do 31.08), godz. 12:00 - 14:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdy poniedziałek (do 29.08), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 39 - 99 zł
W bajce spotkają się różne światy ten, w którym nie było internetu i telefonu komórkowego z dzisiejszym, opartym na technologiach, sprowadzającym komunikację do skrótów i obrazków. Ważną postacią, spajającą całą opowieść, jest Remus, który tym razem wystąpi w zaskakującej roli. Spektakl zaprasza do tolerancji, empatii i rozwinięcia wyobraźni. Aktorzy zapraszają do wzmożonej interakcji scenicznej.

Nasza bajka to zbiór pomysłów na budowanie relacji międzypokoleniowej w oparciu o kody kulturowe, rozpoznawalne na poziomie znaków, muzyki i tekstu. To okazja do spojrzenia z przymrużeniem oka na kultowe postaci z dzieciństwa, które w niebanalny sposób tłumaczą świat i swoją w nim rolę. Bohaterowie nie owijają w bawełnę i nie szukają łatwych przygód. Wszyscy mają do spełnienia niezwykle ważną i precyzyjnie zaplanowaną misję, dlatego wpadają w rozmaite pułapki. Jak sobie poradzą z ograniczeniami i kto im pomoże ostatecznie to trzeba zobaczyć!.

Reżyseria: Magdalena Olszewska
Scenariusz: Piotr Wyszomirski
Muzyka: Krzysztof Wojciechowski
Lalki: Marzena Spodobalska
Kostiumy: Bogumiła Makowska
Tło: Karol Formela
Koncepcja scenograficzna: Magdalena Olszewska
Obsada: Katarzyna Witkowska, Dariusz Czarniecki
Premiera: 2020
Czas trwania: ok. 50 minut (bez przerwy)
Bajka dla dzieci od 6 do 100 lat
Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia

Szanowni Państwo, na spektakl obowiązuje limit miejsc, który nie dotyczy osób zaszczepionych, po dobrowolnym okazaniu Europejskiego Certyfikatu Covid lub aktualnego negatywnego wyniku testu covidowego (max. 72 g. wstecz).
Rezerwacja miejsc: winda@gak.gda.pl

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.