stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nanook of the North (1 opinia)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Duet tworzą Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński (Hatti Vatti) - dwaj uznani polscy muzycy, których współpraca w roli kompozytorów układa się równie idealnie jak akustyczne i elektroniczne dźwięki ich kompozycji.

Projekt powstał z inicjatywy Sopot Film Festival - muzyków zaproszono do wykonania improwizowanego podkładu muzycznego do klasycznego dokumentu Roberta J. Flaherty'ego z 1922 r. pt. Nanuk z Północy (Nanook of the North).

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Aby wiernie oddać i pogłębić atmosferę filmu, duet udał się na Islandię - album nagrano w Reykjavíku, a zmiksowano na Grenlandii. Pomimo uchwycenia klimatu mroźnego pustkowia przedstawionego na filmie, album ma charakter bardziej uniwersalny i nie wpada w pułapkę dystopijnych pejzaży miejskich. Nanook of the North przywołuje bogactwo obrazów, scenariuszy i klimatów podobnie jak kolejne sceny filmu.

Stefan Wesołowski - skrzypek i kompozytor, najbardziej znany ze współpracy z Jacaszkiem, muzyki do nominowanego do Oscara i nagrody BAFTA filmu dokumentalnego o Marlonie Brando "Listen To Me Marlon" oraz znakomitego, entuzjastycznie przyjętego albumu "Rite of the End" (m.in. nominacja do "Paszportu" Polityki).

Piotr Kalinski (Hatti Vatti) - jedna z najważniejszych postaci polskiego undergroundu. Wcześniej znany z kompozycji opartych na dźwiękach analogowych, od dziesięciu lat eksploruje rozległe obszary muzyki elektronicznej.

Stefan Wesołowski - skrzypce, fortepian
Piotr Kalinski (Hatti Vatti) - elektronika

Fot. Tomek Hoax

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.