• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Nanga

"Ależ to było!" pisał w swojej relacji z grudniowego koncertu (2021 rok) zespołu NANGA w Żaku Czesław Romanowski. NANGA wraca do Żaka ze swoim nowym materiałem wydanym na albumie "Sport, wojna i miłość".

NANGA to zespół założony w 2020 r. przez muzyków Lao Che - Filipa Różańskiego i Maćka Dzierżanowskiego. Współtworzą go Magda Dubrowska - wokalistka, basistka i autorka tekstów znana z takich zespołów, jak Gang Śródmieście i Utrata Skład oraz Karol Gola, saksofonista i multiinstrumentalista grający m.in. w Pink Freud i Lao Che.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Mirosław Pęczka w tygodniku Polityka pisze: "Po dwóch latach mamy kolejną płytę Nangi, chyba jeszcze lepszą niż pierwsza, skądinąd bardzo udana, "Cisza w bloku". Na nowym albumie każda zamieszczona piosenka jest jednocześnie słowno-muzycznym komentarzem do bieżącej rzeczywistości i wyrazem osobistych emocji - przeważnie depresyjnych, niekiedy melancholijnych. Niebywałym wyjątkiem od nastroju pełzającej apokalipsy jest melodyjny przebój z reggae'ową "przycinką" - "Piosenka o miłych rzeczach". Magda Dubrawska po raz kolejny pokazała, że jest nie tylko przykuwającą uwagę wokalistką, ale przede wszystkim znakomitą autorką tekstów. Pomysł, by piosenki traktowały o różnych sprawach i stanach emocjonalnych, ale by całość podszyta była wyczuwalnym nastrojem niepokoju - naprawdę mistrzowski. (...) Oto prawdziwie godna podziwu artystyczna reakcja na to, co się dzieje - na wojnę, wywołane nią lęki, na cyniczną politykę i bezradność."

"Intrygująca muzyka połączona z tekstami, które nie pozostawiają słuchacza obojętnym - taka mieszanka powoduje ciary we wszystkich możliwych kończynach ciała. Tak, Nanga to jeden z najciekawszych obecnie tworów muzycznych na krajowym podwórku, który - mam takie wrażenie - dopiero się rozkręca." - Szymon Bijak / sztukmix.pl

Nanga / Sport, wojna i miłość / premiera
Magda Dubrowska - wokal, bas, sampler, Karol Gola - sax, flet, klawisze, Maciek Dzierżanowski - perkusja, sampler, Filip Różański - klawisze, sampler, wokal

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45 zł
 • Bilet ulgowy
  25 - 40 zł
25 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny, obywatele Ukrainy – tylko w kasie Klubu
40 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu
45 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu

Opinie

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka na żywo
  cze 14-31.01
  g. 20:00
  Sopot, Carnivale Club
  Jam Session Carnivale
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  gru 12
  wtorek, g. 18:00
  Sopot, Goyki 3 Art Inkubator
  Kropki na Goyki