stat
Impreza już się odbyła

Największy w Polsce kalendarz adwentowy i świąteczna iluminacja

Największy w Polsce kalendarz adwentowy i wyjątkowa świąteczna iluminacja staną obok Parku Oliwskiego.

6 grudnia, w Mikołajki, w Gdańsku zostanie odsłonięty największy w Polsce kalendarz adwentowy. To inicjatywa gdańskiej Korporacji Budowlanej Doraco, która od kilku lat udostępnia odrestaurowane ogrody historycznego Folwarku Saltzmanna spacerowiczom.

- Ogromne zainteresowanie mieszkańców Gdańska ubiegłoroczną świąteczną iluminacją na terenie naszej siedziby pozytywnie nas zaskoczyło, dlatego w tym roku postanowiliśmy zaprosić gdańszczan na uroczyste rozświetlenie, któremu będą towarzyszyć specjalnie przygotowane atrakcje - mówi Andżelika Cieślowska, prezes zarządu Korporacji Budowlanej Doraco.

Jedną z nich będzie największy w Polsce kalendarz adwentowy, który stanie na świeżym powietrzu i codziennie, aż do Wigilii, będzie uzupełniany słodyczami. W dniu otwarcia przewidziano również quiz wiedzy o Oliwie z nagrodami oraz świąteczne animacje dla dzieci.

Świąteczna iluminacja to również gratka dla fanów fotografii. Wykonanymi zdjęciami warto podzielić się w mediach społecznościowych. Wszyscy, którzy opublikują swoje prace jako publiczne wpisy na portalach społecznościowych Twitter i Instagram i opatrzą je hashtagiem #OgrodyDoraco mają szansę na nagrodę ufundowaną przez organizatora.

Uroczyste rozświetlenie iluminacji odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, o godzinie 16.00 na terenie Korporacji Budowlanej Doraco przy ul. Opackiej w Gdańsku-Oliwie. Będzie ją można oglądać aż do stycznia, co wieczór, w godzinach otwarcia Parku. Z kolei kalendarz adwentowy będzie uzupełniany słodyczami kilka razy dziennie, począwszy od 6 grudnia, aż do Wigilii.

Korporacja Budowlana Doraco to mający siedzibę w Gdańsku generalny wykonawca inwestycji budowlanych. Gdańszczanom spółka znana jest przede wszystkim z takich realizacji jak nowy terminal portu lotniczego im. Lecha Wałęsy, czy Centrum Konferencyjno-Kongresowe Amber Expo. Doraco specjalizuje się przede wszystkim w inwestycjach hydrotechnicznych, przemysłowych i renowacji zabytków. Kilka lat temu wyremontowała zabytkowy Dworek Saltzmanna w Oliwie oraz przywróciła świetność otaczającym go ogrodom. Obecnie ten teren, na którym mieści się również siedziba spółki, pełni rolę przestrzeni publicznej będącej poszerzeniem Parku Oliwskiego. Doraco angażuje się również w lokalne inicjatywy kulturalne, edukacyjne i sportowe.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni