stat
Impreza już się odbyła

Nad brzegami Wełtawy (1 opinia)

  • niedziela, 9 sierpnia 2020, godz. 20:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny

Zapraszamy na koncert pt. "Nad brzegami Wełtawy". W programie klasyczne kwartety obojowe czeskich kompozytorów: Frantisek Kramar - Quartetto II i Jiri Druzecky - Kwartet obojowy g-moll.

lip 25

niedziela, godz. 16:00

Gdynia,
bilety 10 zł
Kup bilet
cze'22 10

piątek, godz. 20:00

Gdańsk Sopot,
bilety 190 - 590 zł
Kup bilet
Na żywo

Zobacz transmisję live


O'bows Quartet tworzą oboistka Magdalena Maniewska, skrzypaczka Alisa Kopac, altowiolistka Joanna Kravchenko oraz wiolonczelistka Weronika Kulpa, artystki związane z Operą Bałtycką, Filharmonią Bałtycką, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Akademią Muzyczną w Gdańsku. Zespół powstał w 2018 roku ze wspólnej pasji do muzyki kameralnej, a także z potrzeby wszechstronnego rozwoju artystycznego. Od momentu powstania bierze aktywny udział w życiu koncertowym Trójmiasta, starając się zapełnić istniejącą na polskim rynku muzycznym niszę, dotyczącą działalności artystycznej profesjonalnych kwartetów obojowych.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Centrum zainteresowań artystycznych O'bows Quartet stanowią utwory autorstwa kompozytorów XX i XXI wieku, często pisane w duchu neoklasycyzmu. Jest to głównie muzyka brytyjska, dająca bogate źródło repertuaru na taki skład kameralny.

Zespół posiada także w swoim repertuarze kompozycje okresu klasycznego, jak również muzykę filmową. Aktualnie O'bows Quartet pracuje nad projektem związanym z utworami na kwartet obojowy polskich kompozytorów. Ma on na celu zarówno wskrzeszenie zapomnianych dzieł twórców XX-wiecznych, jak i wzbogacenie repertuaru kwartetu o nowe pozycje.

Opinie (1)

  • a gdzie dokładnie ten koncert?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.