Impreza już się odbyła

Na przekór modom

Zapraszamy na koncert "Na przekór modom" Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

wrz 13

niedziela, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 69-119 zł
Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy - wybierają to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


Zespół zadebiutował na festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się ich debiutancki album "Umówmy się na dziś".

W maju 2017 roku ich debiutancka płyta "Umówmy się na dziś" otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu "Nowa Tradycja". Kolejnym majowym wyróżnieniem dla debiutu stały się Wirtualne Gęśle - internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.

Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, regularnie go pogłębiają, czego owocem jest drugi album - "Tańcz mój złoty". Jego premiera odbyła się w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua przy ul. Senatorskiej 38 w Warszawie 7-go października 2017 roku.

Ich dyskografia w ostatnim czasie dynamicznie się rozszerza, już dwa miesiące po premierze "Tańcz mój złoty", 10 grudnia, na rynek trafił świąteczny "Śpiewnik kolędowy". Starali się zaaranżować i nagrać wybrany repertuar w sposób naśladujący dawne nagrania przedwojenne, a także czerpiąc z polskiej muzyki tradycyjnej.

W listopadzie 2018 roku oddali w ręce fanów album "Płyń Wisełko". Piosenki, które się tam znajdują, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach. Utwory te potraktowali sentymentalnie, tanecznie i lekko, tak, by służyły radosnemu świętowaniu.

Bilety w cenie 15 zł (ulgowe) oraz 20 zł (normalne) dostępne w sprzedaży w Kasach Muzeum oraz online:
https://bilety.muzeum1939.pl/

Opinie 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij