• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Na Zawsze Melomani - przedpremiera z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Przedpremiera w Kinie Kameralnym! 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu "Na zawsze Melomani" .

Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Andrzej Idon Wojciechowski, Andrzej Trzaskowski, Witold Dentox Sobociński, Witold Kujawski, Krzysztof Komeda i Antoni Studziński - Melomani, zespół jazzowy założony na przełomie 1950 i 1951 roku w Łodzi.

Wszystko zaczęło się od paczki z płytami jazzowymi, która ze Stanów Zjednoczonych, przez Szwajcarię, przypadkiem dotarła do łódzkiego oddziału YMCA. Gdyby trafiła gdzie indziej, nigdy nie usłyszelibyśmy Melomanów bandu, który w latach pięćdziesiątych tworzyły muzyczne osobowości polskiej sceny jazzowej.
Na zawsze Melomani opowiada historię kultowego zespołu przez pryzmat czasów, doświadczeń i nieskrępowanej wolności twórczej czołowych postaci ówczesnej sceny, którym towarzyszymy od mrocznych czasów jazzu katakumbowego po uniesienia pierwszej edycji Jazz Jambore.
To także film o filmie i polskiej szkole filmowej, przepełnionej muzycznymi motywami autorstwa Melomanów. Dwanaście brawurowych lat z historii polskiego jazzu, archiwalne nagrania, wspomnienia i energetyczna muzyka dokument Rafała Mierzejwskiego jest jak jam session, po którym igła w Twoim gramofonie nie zazna spoczynku.

01.10 godz. 16:30
reżyseria: Rafał Mierzejewski
gatunek: dokumentalny
produkcja: Polska
 bilety już w sprzedaży: https://biletyna.pl/event/view/id/357095
---------------------------------
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Przeczytaj także

Opinie