• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

NOIZ Festival

NOIZ Festival to nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski, którego założeniem oraz główną ideą jest przybliżenie działalności oraz historii poszczególnych wytwórni oraz artystów z nimi związanych.

Uwaga!
Z przyczyn niezależnych od organizatora, klubu B90 oraz wytwórni 50 Weapons, występ Modeselektor, Shed, FJAAK oraz Doc Daneeka, w dniu 23.01.2016, został odwołany. Zwroty biletów będą
realizowane w miejscu ich zakupu.


festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście
Zmiany w składzie artystów NOIZ Festival!
Niestety anonsowany wcześniej Benjamin Damage z niezależnych przyczyn, nie wystąpi podczas NOIZ Festival!
Skład festiwalu uzupełnia Doc Daneeka, który wyraźnie zaznaczył swoją obecność na labelu 50Weapons, bardzo dobrze przyjętym albumem "They!Live", który powstał w kolaboracji z... Benjaminem Damage!
I pula biletów dostępna w bileteriach Interticket.pl oraz Biletomat.pl


LINEUP:
MODESELEKTOR (OFFICIAL SITE)
Shed
FJAAK
Doc Daneeka


TERMIN:
23 stycznia 2016
MIEJSCE:
B90, Doki 1, Gdańsk
START: 21:00
BILETY:
InterTicket Polska - https://www.interticket.pl/program/noiz-festival-1444
Biletomat.pl -  https://www.biletomat.pl/en/festiwale/noiz-festival-2987/

Bilet VIP: Wejście do specjalnej strefy VIP, możliwość po koncertowego spotkania z artystami, pamiątkowy plakat NOIZ Festivalu z podpisami artystów.

Wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1659837084258192/

ORGANIZATOR: Magnetic GroupARTYŚCI:
MODESELEKTOR to berlińska grupa grająca muzykę elektroniczną stworzona przez Gernota Bronserta i Sebastiana Szarego. Ich produkcje łączą elementy takich stylów jak IDM, glitch, electro i hip-hop. Panowie poznali się w 1992 roku w Berlinie. Od 1996 roku wspólnie występują i produkują jako Modeselektor. W 1999 roku nawiązali współpracę z Pfadfinderei, a rok później z samą Ellen Alien i jej wytwórnią BPitch Control. Kontrakt z tak dużym labelem zapoczątkował serię bardzo dobrych wydawnictw dla berlińskiej wytwórni. Kolaboracja z Apparatem i genialny projekt Moderat, remiksy dla Radiohead, Björk czy Trentemöllera, wykłady w Merz Akademie w Stuttgarcie czy produkcja instalacji dźwiękowej dla Centrum Pompidou w Paryżu to tylko kilka projektów w które zaangażowali się berlińscy producenci. W 2006 roku pojawiła się nowa pozycja od Modeselektor. Nikt wówczas nie przypuszczał, że wydawnictwo FIFTY WEAPONS #001, które zawierało min. posamplowane wokale 50Centa będzie początkiem legendarnego labelu. Na przestrzeni lat nakładem Monkeytown Records oraz jego sublabelu 50Weapons ukazuję się szereg albumów oraz singli naprawdę wyjątkowych producentów. Produkcje od takich artystów jak Marcel Dettmann, Benjamin Damage, Shed czy FJAAK, uzupełnione trackami od samych założycieli, genialnie wypełniły dyskografię 50Weapons. Modeselektor, zamykając swój label, pozostawiają za sobą fantastyczny katalog muzyczny, który z pewnością będzie inspirował przez lata.

FJAAK to trzech producentów rodem z Berlina. Zakochani we wszelkiego rodzaju analogowych syntezatorach i elektronicznych zabawkach. W genialnych występach na żywo prezentują swoją futurystyczną wizję muzyki. Mimo młodego wieku, FJAAK zdążyli zagrać swój liveset w wielu klubach całej Europy. Ich najnowsze produkcje zwiastują, że w Gdańsku będziemy świadkami naprawdę wyjątkowego występu.

SHED to postać która nie podąża za pustymi trendami. To zamieszkały w Berlinie producent, który święcie wierzy w potęgę muzyki techno. Człowiek czynu i jednocześnie żyjący przykład na to, jak można odnaleźć siebie na nowo w świecie muzyki elektronicznej. Urodzony w 1975 roku we Frankfurcie na Odrą, w latach młodości daleko od dynamicznie rozwijającej się sceny. W przyszłości ta odległość od Berlina okazuje się dla niego zbawienna. Radio sprawiło, że chłonął wszystkie gatunki muzyczne, różne style i brzmienia. Jednocześnie nie miał pojęcia o pochodzeniu konkretnej muzyki, o konkurencji między poszczególnymi miastami, o kolektywach i labelach. Muzyka to muzyka. Było to prawdziwe w czasach Moniki Dietl. Była pierwszą DJką występującą w berlińskim radiu. Jak nikt inny, poszukiwała tylko nowej muzyki i całkowicie ignorowała przeszłość. Nie grała słodkich klasyków disco, a skupiała się na dźwiękach z Chicago i Detroit, wspierała lokalną scenę z rodzinnej Holandii i, co najważniejsze, promowała muzykę z UK. Shed zakochał się w tym momentalnie.

Przeczytaj także

Opinie