• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

NMF: Antywalentynki vs Antybohaterowie

NMF: Maraton Antywalentynki - Antybohaterowie to specjalna coroczna tradycja wszystkich widzów, kochających kino mocnych wrażeń. W kontrze do przesłodzonych, różowych Walentynkach przychodzi u nas czas na celebrowanie przekornego antyświęta.

Tej nocy będzie można zobaczyć fenomenalnego i wielokrotnie nagradzanego "Jokera", brawurowe "Ptaki Nocy (i fantastyczną emancypacja pewnej Harley Quinn)" oraz szalony "Legion Samobójców".

Podczas MARATONU ANTYWALENTYNKI versus ANTYBOHETEROWIE zostaną zaprezentowane trzy nietuzinkowe filmy:

- JOKER
- PTAKI NOCY
- LEGION SAMOBÓJCÓW

Opisy filmów:

PTAKI NOCY (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

USA 2020, 92 minut
reżyseria
Cathy Yan

scenariusz
Christina Hodson

gatunek
Akcja / Sci-Fi

produkcja
USA

A znacie to o policjantce, kanarku, wariatce i mafijnej księżniczce? "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" to pokręcona historia, opowiadana przez samą Harley w stylu, w jakim tylko ona może ją opowiedzieć. Kiedy najbardziej narcystyczny z bandziorów Gotham, Roman Sionis, i jego oddana prawa ręka Zsasz biorą na cel niejaką Cass, w poszukiwania dziewczyny angażuje się całe miasto. Nieprawdopodobny zbieg okoliczności krzyżuje drogi Harley, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi. Cztery diametralnie różniące się kobiety nie mają wyjścia. Muszą współpracować, żeby pokonać Romana.

JOKER
USA 2019, 102 minuty
reżyseria
Todd Phillips

scenariusz
Todd Phillips / Scott Silver

gatunek
Dramat / Kryminał

produkcja
Kanada / USA

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC - Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

LEGION SAMOBÓJCÓW
Kanada, USA 2016, 123 minuty

reżyseria
David Ayer

scenariusz
David Ayer

gatunek
Akcja / Sci-Fi

produkcja
Kanada / USA

Jak dobrze być złym... Zebrać drużynę złożoną z najbardziej niebezpiecznych pojmanych superprzestępców. Następnie przekazać im najpotężniejszą broń, jaką dysponuje rząd. Wreszcie wysłać ich na misję, której celem jest pokonanie tajemniczego, nieprzeniknionego bytu. Amanda Waller, oficer amerykańskiego wywiadu, doszła do wniosku, że do takiego zadania nada się jedynie zbieranina łotrów, którzy nie mają absolutnie nic do stracenia. Co zrobi Legion Samobójców, gdy jego członkowie zorientują się, że nie zostali wybrani dlatego, iż mają szansę wygrać, ale dlatego, że nikt nie będzie ich żałował, gdy poniosą klęskę? Czy dadzą z siebie wszystko, choćby mieli zginąć, czy będą walczyć o własne przetrwanie?

Przeczytaj także

Opinie